Connect with us

Jete

Ja si te pergatisni SERUMIN BIO qe zevendeson kremrat e shtrenjte me kimikate, ruajeni

Published

on

Ajo qe cdo femer do deshironte eshte te kishte nje fytyre te paster dhe pa pika te zeza. Por per kete problem tani ka nje zgjidhje sepse ekziston nje maske shume efektive. Te gjithe i urrejne pikat e zeza dhe per t’i eleminuar ato , ju duhen vetem dy perberes.

Perbersit me te fuqishem natyrore qe kjo maske te kete efekt per heqjen e ketyre pikave jane lengu i limonit dhe e bardha e vezes. Qe te shpetoni nga pikat e zeza, ne ju rekomandojme qe te perdorni kete maske.

Kur behet fjala per yndyren dhe bakteret ne fytyre lengu i limoni dhe e bardha e vezes jane perberes shume te fuqishem. Me poshte mund te lexoni menyren e pergatitjes se kesaj maske efektive dhe te mahnitshme per heqjen e pikave te zeza.

Perberesit:

1 veze e bardhe

1 luge çaji leng limoni i shtrydhur

Pergatitja dhe perdorimi:

Me nje rrotullues perzieni te bardhen e vezes dhe me pas shtoni lengun e limonit.Lani fytyren me uje te ngrohte dhe aplikoni masen e perftuar me ndihmen e nje furce.

Maska ne fytyre duhet te qendroje 20-25 minuta dhe me pas mund te pastroni fytyren si zakonisht.
Perdorni nje krem te bazuar ne kamomil qe maska te hiqet plotesisht.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport