Connect with us

Jete

Ja si te pergatisni SERUMIN BIO qe zevendeson kremrat e shtrenjte me kimikate, ruajeni

Published

on

Mirembrema mikesha,shoh qe kemi shume lexuese shqiptare nga e gjithe bota,ju pershendes kudo qe jeni.Perqafime per te gjitha ju. Sot do ju prezantoj nje SERUMIN BIO qe une e perdore cdo darke ,dhe pergatitet ne kushte shtepie.

Pergatitja dhe aplikimi i saj eshte shume e thjeshte , dhe kjo recete permban produkte qe gjenden ne cdo kuzhine

Njollat ne fytyre, aknet, pucrrat apo cfaredolloj problemi me lekuren kane fuqine te ulin ndjeshem vetbesimin e nje personi edhe pse nuk perbejne rre zik per shendetin.Per kete shqetesim ekzistojne nje numer i pafund kurash dhe nje sere faktoresh qe ndikojne ne shendetin e lekures.

Pjesa me e mire e prdoukteve te ofruara ne treg jane te perbera nga kim ikatet ose jane vertete te kushtueshme.

Ekzistojne dhe metoda krejtesisht natyrale te cilat na sigurojne te njejtin efekt.Ne kete artikull do te lexoni nje maske e cila pastron lekuren brenda pak javeve dhe kuron aknet.

Perberesit e kesaj maske kane veti antibakteriale dhe antiseptike qe parandalojne zhvillimin e metejshem te baktereve pergjegjese per krijimin e akneve.

Perberesit:

Sode buke

uthull molle

mjalte

Pergatitja:

Ne nje ene perzieni nje luge caji sode buke, nje luge caji uthull molle dhe dy luge caji mjalte. Lyeni fytyren me masen kremoze te perftuar dhe lereni per 10 minuta. Me pas shpelajeni normalisht dhe aplikoni kremin hidratant.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport