Connect with us

Lajme

”Je balerin i deshturar”/ Fif kapet keq me Ilirin, ja cfare ka ndodhur brenda shtepise se Big Brother

Published

on

Mëngjesi i sotëm ka nisur me një sherr mes Ilirit dhe Fifit, të cilët ndodhen në dhomën e dënimit që prej ditës së djeshme. Balerini dhe këngëtarja janë kapur me njëri-tjetrin për shkak se Fifi e ka quajtur Ilirin balerin të dështuar.

Iliri i prekur nga kjo gjë i tha se askush s’mund të flasë për profesionin e tij me të cilin ushqehet.

Ndërsa Fifi tha se ishte duke bërë shaka, e cila Ilirit iu duk e pavend.

Ko nflikti degradoi në of endime derisa Fifi ka ndërruar ambient për të mos e dëgjuar më shumë Ilirin.

Iliri duket se nuk është aspak i kënaqur nga banorët e tjerë të Big brother Vip dhe problemet që ka me ta i ka diskutuar gjatë një bisede me Sabianin. Ai ka thënë se në shtëpi sheh gogola, duke iu referuar banorëve dhe shtoi se ata nuk janë njerëz.

Pjesë nga biseda:

Sabiani: Si në target.

Iliri: Traget e ?! as në peshkim nuk fle kështu. Po në peshkim të paktën dëgjon  detin, dëgjon gjëra të bukura, dëgjon valët, merr ajër të pastër, shikon gjëra të bukura. Këtu sheh gogola e vëlla. Po kemi qenë yjet e botës, artistët më të mëdhenj… kur s’janë njerëz ça…për ça po flasim. S’janë njerëz, nuk janë njerëz. Bhoo, mua po më iku ajo, s’ka Zot të më mbaj mua Sabi, filloj nxjerr shpatën dhe ça të jetë. Unë po mbahem se s’dua… se nuk ja vlen, ça do flasësh me këta?! Merr vesh ti ça… ai ka probleme, ky ka probleme.

Kujtojmë që gjatë javës së kaluar Iliri dhe Sabiani patën disa mosmarrëveshje për shkak të lojës në çift. Gjatë spektaklit, Sabiani sqaroi se do të donte të lunate vetëm, pasi ndihej gjatë gjithë kohës në siklet nëse Ilirit do t’i mbetej hatri nëse ai rrinte me Donaldin, apo banorë të tjerë me të cilët Iliri nuk shkon mirë.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport