Connect with us

Lajme

Jeta, Puna dhe Ekonomia/Parashikimi vjen nga astrologia Meri Shehu per javen e ardhshme 28 Mars – 6 Prill

Published

on

Horoskopi plotë vjetor sipas astrologes Meri Shehu, e gjeni me poshte:

Dashi
Puna

Perspektivat tuaja janë pozitive, premtuese dhe mbi të gjitha të qëndrueshme . Megjithatë, në mënyrë që gjithçka të shkojë ashtu siç duhet të shkojë sipas planeve tuaja, do t’ju duhet të keni këmbëngulje, qëndrueshmëri dhe gjithashtu elasticitet.

Në fakt, do t’ju duhet të mbani objektivin, qëllimin fiks, por përgatituni të ndryshoni strategjinë tuaj për ta arritur atë, duke iu përshtatur ndryshimeve të përgjithshme që sigurisht nuk varen nga vullneti juaj apo edhe nga këmbëngulja juaj. Dhe nga këto ndryshime, le ta themi kështu, mund të ketë disa gjatë vitit 2022.

Por gjithmonë mos harroni të mbani shikimin tuaj të fiksuar nga e ardhmja: Saturni në Ujor ju mbron dhe gjithashtu ju tregon mënyrën në të cilën mund të menaxhoni më mirë çdo ndryshim, domethënë me mbështetjen e një ekipi të ngushtë , bashkëpunëtorë të besuar ose kolegë të aftë.

Dashuria

2022 premton kënaqësi për zemrën dhe pasion. Do t’ju duhet të kuptoni se është e rëndësishme të lini pas të shkuarën.

Këtë vit qielli do të bëjë gjithçka për t’ju bërë të lumtur, por nëse ju vetë nuk përpiqeni, qoftë edhe thjesht duke u hapur ndaj sugjerimeve të duhura, edhe këto kalime të bukura mund të kalojnë pa u vënë re. Saturni në Ujor do t’iu dhurojnë stabilitet dhe do t’ju bëjë më këmbëngulës dhe racionalë se zakonisht.

Kalimet planetare që do t’i bëjnë momentet tuaja të bukura, do të përfaqësohen nga tranziti i Jupiterit, në Dash midis majit dhe tetorit dhe i Marsit, në Binjakët nga gushti e në vazhdim. Ata janë përgjegjës për entuziazmin, emocionet pozitive, çiltërsinë, sensualitetin, shkathtësinë , dëshirën për të shijuar jetën dhe pasionin . Të gjitha cilësitë që mund ta bëjnë këtë 2022 vërtet të paharrueshëm .

Financat

Në vitin 2022 do të keni mundësi të mira për të përmirësuar të ardhurat tuaja, por, për fat të keq, do të ketë po aq shumë mundësi për të rritur shpenzimet tuaja! Le të shqyrtojmë fillimisht këtë të fundit, e cila, në disa raste, mund të jetë rezultat i projekteve të veçanta të brendshme , të lidhura me blerjen e një shtëpie ose edukimin e fëmijëve, shkollave dhe gjithçkaje që sillet rreth trajnimit. Ka shumë mënyra për të fituar para, dhe e para është kursimi.

Shëndeti

2022 mund të jetë një vit mjaft i përzier për energjitë tuaja . Prandaj do të duhet të jeni të kujdesshëm, sidomos në janar dhe aq më tepër nga data 20 gusht deri në fund të vitit.

Në këto periudha, në fakt, do të keni kundër Marsin gjë që do t’ju bëjë nervoz, të padurueshëm, të paqëndrueshëm në praktikat e mira që gjenerojnë mirëqenie dhe shëndet. Irritimi, nervozizmi dhe mendimet e vazhdueshme janë shkaku që mund të jetë në bazë të një gjendjeje me energji të ulët .

Demi
Puna

2022 do t’ju ofrojë perspektiva më konkrete se viti 2021. Mbi të gjitha do t’ju ndihmojë të riktheheni në kontakt me shpresat dhe ambiciet tuaja. Saturni do të mbetet sërish në Ujor këtë vit, por ju do të keni një ndihmë solide, përrallore nga Jupiteri te Peshqit, e cila do t’ju ndihmojë të keni më shumë besim te vetja dhe aftësitë tuaja.

Mos e nënvlerësoni fuqinë e besimit dhe shpresës : të menduarit pozitiv nuk është thjesht një legjendë urbane e epokës së re, sepse në nivel psikologjik shkakton hapje, relaksim, të gjitha kushtet që ndihmojnë për të reflektuar më mirë, për t’u dukur më mirë dhe për të kapur mundësitë më të mira.

Dashuria

Për Demin, ndryshimet, risitë, emocionet dhe transformimeve vazhdojnë . Edhe tranzitet e këtij viti do të jenë revolucionare.

Këtë vit Saturni do të testojë dëshirat por, për të gjithë, në vitin 2022 do të ketë prekjen dashamirëse dhe fatlume të Jupiterit te Peshqit për të zbutur çdo situate.

Financat

2022 do të jetë i mirë për financat tuaja. Jupiteri tek Peshqit mund t’ju japë mundësi të shkëlqyera dhe të vlefshme nëse doni të përfundoni një investim të caktuar.

Shëndeti

Viti 2022 do të jetë një vit shumë më i këndshëm se ai i mëparshmi, por megjithatë do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje disa gjërave. Herë pas here do të jetë mirë për shëndetin tuaj nëse lëvizni shumë, merreni me sport. Gjithashtu e rëndësishme është t’i kushtoni vëmendje ushqimit.

Për pjesën tjetër, Saturni ju këshillon të bëni kontrollet periodike të mos anashkaloni asnjë test dhe të kujdeseni për veten , bazuar në gjendjen dhe moshën tuaj.

Binjakët
Puna

Saturni në favor përfaqëson një tranzit pozitiv , veçanërisht për profesionin. Në fakt, mbështetja e tij do të synojë stabilitetin, racionalizimin e angazhimeve dhe do t’ju ofrojë një këndvështrim pragmatik që do t’ju ndihmojë të merrni vendime të informuara dhe korrekte.

Megjithatë, në vitin 2022, të kesh Saturnin si aleat do të thotë gjithashtu të jesh në gjendje të kundërshtosh Jupiterin, i cili në vetvete është një tranzit i pakërkueshëm, por këtë vit ai do të bashkohet me Neptunin te Peshqit, duke përfaqësuar kështu një pengesë për t’u përballur me kujdes . Gracka më e madhe do të jetë impulsiviteti, duke vepruar duke e lënë veten të tërhiqet nga frika, nga irracionalja, nga rryma e përgjithshme.

Mendoni me kokë dhe qëndroni me këmbët në tokë : momentet më të ndërlikuara, do të jenë muaji i janarit, pjesa e parë e pranverës dhe fundi i verës. Nëse angazhimi profesional mund të jetë gjithmonë i përpiktë, Jupiteri dhe Neptuni do të kërcënojnë mbi të gjitha investimet që lidhen me bizneset e tyre Për fat, mes majit dhe tetorit, të paktën Jupiteri do të lirojë kontrollin e tij dhe do të kalojë tek Dashi, ku do t’ju japë siguri, besim dhe gjithashtu shumë mundësi të reja.

Dashuria

2022 duket të jetë një vit me shumë ngjarje . Edhe më të shkëputurit dhe më racionalit prej jush, zemra mund t’i ofrojë emocione të forta, me një mijë nuanca ; loja do të luhet pikërisht këtu: mbi nuancat, aspektet dhe ngjyrat e panumërta të ndjenjave.

Mos prisni asgjë unike, por gjithçka të shumëanshme prizmatike dhe të ylbertë . Disa prej jush, si Binjakë të mirë, tashmë janë mësuar të menaxhojnë një gjë dhe të kundërtën e saj, duke pranuar se çdo aspekt i realitetit ka anën e tij negative.

Financat

Në vitin 2022 do të keni mundësitë tuaja për të përmirësuar aspektin delikat ekonomik por do të duhet të jeni të kujdesshëm dhe të vëmendshëm deri në detajet më të vogla.Në fakt, Jupiteri te Peshqit përfaqëson disa rreziqe, të lidhura mbi të gjitha me investimet, hipotekat dhe kreditë , të cilat do të vlerësohen më mirë me kujdes dhe realizëm.

Shëndeti

Palestra do t’iu japë energjinë e duhur për të qenë në formë këtë vit !Ky do të jetë një vit që do t’iu bëjë të mendoni shumë dhe kjo do të krijojë një lodhje të madhe mendore, ndaj duhet të kujdeseni që të merreni me sport apo anagzhime të tjera për të qenë sa më aktiv.

Gaforrja
Puna

Çfarëdo lloj pune që bëni, sigurisht që mund të përfitoni shumë nga aftësitë e theksuara nga qielli i këtij viti 2022, domethënë kreativiteti, ndjeshmëria, vëmendja ndaj detajeve dhe intuita.

Aftësitë që do t’ju nevojiten, për të kuptuar se si t’i menaxhoni më mirë marrëdhëniet e punës dhe të shmangni konfliktet dhe paragjykimet në një mënyrë inteligjente dhe jo konfliktuale. Me pak fjalë, do të ketë shumë mënyra, por të gjitha mund të tregojnë se ka ardhur koha që ju të provoni një kthesë të vogël.

Mos kini frikë të zgjidhni ambiciet tuaja, të provoni, të provoni dhe vetëm të provoni. Më mirë një gabim i vogël sesa një keqardhje në të ardhmen. Suksesi është rezultat i shumë gabimeve të njëpasnjëshme.

Dashuria

2022 do të jetë viti i emocioneve! Qielli do të përqendrohet te ndjeshmëria, do të theksojë ndjeshmërinë tuaj dhe do t’ju bëjë të dridheni me ndjesinë më të vogël të ndjenjës dhe dëshirës erotike nga ana e të tjerëve.

Prandaj, potencialisht një periudhë dinamike, e cila mund t’ju japë kthesa pozitive, ndryshime të dëshiruara dhe të planifikuara, lajme emocionuese por edhe pak tension , duke pasur parasysh potencialin emocional që do të vini gjithmonë në lojë. Megjithatë, mos u shqetësoni, sepse pikët pozitive do të mbeten gjithmonë më të shumta dhe më të kënaqshme se momentet më pak shpërblyese.

2022, me Jupiterin, Neptunin dhe Uranin në favor , premton të jetë një vit ideal për të rizbuluar veten dhe dëshirat tuaja, për të mësuar të largoheni dhe mbi të gjitha të mësoni të hiqni dorë nga pakënaqësitë e vjetra apo të vogla . Lërini kujtimet sepse ky 2022 mund të jetë hapi i parë drejtpërdrejt për të arritur në majën e aspiratave tuaja më përmbushëse të dashurisë .

Financat

Planeti i mirëqenies materiale dhe ekonomike do t’ju mbështesë këtë vit, pasi do të kalojë në favor të shenjë tuaj. Ky tranzit premton t’ju ndihmojë të menaxhoni çështjet tuaja ekonomike në mënyrën më të mirë të mundshme .Shpesh në lidhje me Neptunin, mund t’ju frymëzojë me zgjidhje gjeniale për të rritur të ardhurat tuaja ose për t’ju ndihmuar të gjeni paqen e mendjes në lidhje me ecurinë e financave tuaja.

Shëndeti

2022 do të jetë një vit pozitiv në përgjithësi, por do t’iu bëjë pak dembel dhe të mbyllur në vetvete. Ata që e ndjejnë veten mbi peshë duhet të përkushtohen seriozisht ndaj regjimit të ushqyerit shëndetshëm dhe aktivitetin fizik.

Luani
Puna

Vonesat burokratike, ngjarje të papritura, situata komplekse për t’u vlerësuar me kujdes : edhe nëse 2022 nuk duket të jetë një vit i qetë, duroni dhe mos e lini të shkojë kot. Në fakt, pavarësisht pengesave që kërcënohen nga tranzitet irrituese (Saturni dhe Urani), ju do të keni mbështetjen e qiellit , qoftë edhe me ndërprerje.

Nëse duhet të nënshkruani kontrata dhe dokumente , kompani dhe bashkëpunime, përpara se të veproni, është më mirë të kërkoni sqarime nga një person ekspert që keni besim. Deri në maj do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje detajeve , të keni durim dhe të shmangni përballjen me çdo pengesë.

Në maj qielli ndryshon dhe më në fund do t’ju japë optimizëm, pamje të qarta, madje edhe mundësi të shkëlqyera .

Dashuria

2022 do të jetë sfidues , por mes një përpjekjeje dhe tjetrës do t’ju shpërblejë me momente vërtet tërheqëse. Në fakt, edhe këtë vit (si ai i mëparshmi) do të keni Saturnin dhe Uranin kundër, tranzite mjaft komplekse për të menaxhuar për zemrën dhe për pasionin, nga ana tjetër, gjithmonë në krahasim me vitin e kaluar, do të keni nga aleatët tuaj të shquar, si Jupiteri midis majit dhe tetorit dhe Marsi nga gushti e në vazhdim.

E gjithë kjo do të nënkuptojë më shumë emocione lineare , pasion të madh, sensualitet. Sigurisht, do të ndiheni më shumë vetvetja, do të jeni të disponueshëm, të hapur ndaj lajmeve , do të jetoni me vendosmëri dhe këmbëngulje atë që do t’ju ofrojë zemra.

Jo gjithmonë dhe jo gjithçka do të shkojë ashtu siç duhet dhe gjithashtu për vitin 2022 do t’ju duhet të merrni parasysh ndjesitë destabilizuese, apo edhe ngjarje të papritura që mund të vënë në lojë të gjitha projektet dhe synimet tuaja.

Financat

Edhe këtë vit yjet ju sugjerojnë të moderoni shpenzimet tuaja . Do t’ju duhet të keni një fond rezervë për çdo eventualitet dhe çdo ngjarje të paparashikuar, gjithmonë duke u fshehur me Uranin dhe Saturnin e pafavorshëm.Megjithatë, viti 2022 premton një gjendje ekonomike dukshëm më të favorshme se viti i kaluar. Me shumë mundësi midis majit dhe tetorit dhe nga dhjetori e tutje do t’ju vijnë disa lajme të mira.

Shëndeti

2022 mund të jetë një vit i ngarkuar. Dhe siç ndodh shpesh kur ngjarjet na vënë në provë, do të jetë e nevojshme të bëjmë përpjekje për t’i mbajtur gjithmonë forcat aktive .

Jini të mençur në menaxhimin e nevojave tuaja dhe kurrë mos e privoni veten nga ushqimi, për trupin dhe mendjen dhe një pushim të mirë . Kushtojini vëmendje edhe energjisë dhe kujdes nga barnat e skaduara apo abuzimi me suplementet dhe të ngjashme.

Këtë vit duhet të vendosim shëndetin dhe qetësinë në plan të parë dhe bukurinë në plan të dytë: shumë zgjedhje përfundojnë sipërfaqësore sepse mendojmë për estetikën, duke harruar se vetëm trupi dhe fytyra e shëndetshme janë të bukura.

Virgjëresha
Puna

Si do të shkojë 2022 përsa i përket punës dhe parasv për shenjën e Virgjëreshës? Yjet e këtij viti janë të luhatshme, por jo të pafavorshme. Përqendrimi dhe qartësia mendore do të jenë të domosdoshme gjatë një viti, gjë që mund të krijojë një konfuzion edhe në sektorin delikat të profesionit. Kështu ju këshillojnë Jupiteri dhe Neptuni tek Peshqit, dueti që mund të krijojë shumë turbullira, veçanërisht në marrëdhëniet e bashkëpunimit, në çështjet ligjore dhe burokratike ose në marrëveshje e kontrata të reja.

Do t’iu duhet t’i mbani sytë hapur dhe të qëndroni gjithmonë të kthjellët dhe të fokusuar. Jupiteri do t’ju shqetësojë deri në maj dhe përsëri nga tetori në dhjetor. Përveç kësaj, nga gushti edhe Marsi do të thotë fjalën e tij, jo gjithmonë në një mënyrë të përshtatshme dhe të qetë. Por Urani do të mbetet gjithmonë me ju, mbrojtës i zgjuarsisë, inovacionit, risive të favorshme dhe i aftë t’ju shtyjë të kapërceni kufijtë tuaj për të rinovuar veprimet dhe qëllimet e ardhshme.

Me pak fjalë, qielli ju inkurajon të ktheni faqen dhe të kërkoni mënyra të reja për t’u përfshirë dhe përditësuar aftësitë tuaja. Mos harroni se megjithëse tranzitet e pafavorshme (Neptuni, Jupiteri dhe Marsi) do të përpiqen t’ju vënë në vështirësi, ju mund dhe do të duhet të reagoni duke gjetur strategjinë më të përshtatshme rast pas rasti. Shkurtimisht, viti 2022 do të jetë një vit që do t’ju vërë në provë, por nga i cili mund të dilni të rinovuar, më të aftë dhe plot profesionalizëm dhe për këtë arsye gati për hapin e radhës në cilësi: shfrytëzojeni atë në maksimum dhe mos kini frikë.

Dashuria

2022 mund të jetë një vit befasues, plot emocione, por edhe konfuzion dhe pasiguri . Shumë gjëra do të varen nga reagimet tuaja, nga mënyra se si i menaxhoni ndjenjat dhe mbi të gjitha nga mënyra se si do të pranoni risitë dhe situatat që nuk varen nga vullneti juaj i vërtetë. Duket e qartë si koncept, por mendoni për të gjitha rastet që keni akuzuar veten për gabime, pakujdesi apo gjëra të tjera.

Me pak fjalë, do të duhet të jeni të kujdesshëm për të shmangur kurthin e të bërit përgjegjës veten për çdo gabim. Ndonjëherë disa gjëra ndodhin dhe ato janë pothuajse të pandalshme.

Me gjithë këtë premisë shqetësuese, shumë prej jush do të mendojnë se viti 2022 do të mbetet një vit për t’u harruar. Por nuk do të jetë kështu, nëse e lini të shfaqet intensiteti juaj i ngrohtë , nëse e lini veten të shkoni te pasioni që fshihni në zemrën tuaj, nëse pranoni që gjithçka ndryshon , dhe se dashuria gjithashtu evoluon , ndryshon formë.

Financat

Kujdesi do të vlejë dyfish por edhe trefish në sferën delikate ekonomike. Kundërshtimi i Jupiterit dhe Neptunit këshillon vëmendjen maksimale ndaj kontratave (pra kreditë por edhe investimet, si ato financiare ashtu edhe ato të pasurive të paluajtshme), klauzolat dhe gjithçka që rrotullohet rreth botës ligjore dhe burokratike.

Shëndeti

Nga gushti, Marsi, planeti i forcës dhe energjisë, do t’ju bëjë më nervozë, më pak të fokusuar , ndaj do t’ju duhet gjithë vullneti i mirë për të menaxhuar mirëqenien tuaj sa më mirë. Jini të kujdesshëm dhe do të jetoni një vit që, në fund të fundit, do të jetë i qetë dhe i lehtë për t’u përballuar.

Peshorja
Puna

Si do të shkojë puna në 2022 për njerëzit që i përkasin shenjës së Peshores? Sipas Saturnit tek Ujori mund të ecë në një mënyrë të favorshme, veçanërisht nëse kërkoni më shumë stabilitet. Megjithatë, për këtë koncept, ne duhet të hetojmë pak më shumë.

Vitet e fundit, mes mbylljeve dhe ngjarjeve të papritura, ju kanë treguar juve dhe gjithë të tjerëve se situatat nuk janë të parashikueshme.

Por për të qëndruar gjithmonë në rrugën e duhur, duhet të jeni të përditësuar, konkurrues, për të marrë një rol me fleksibilitet . Me pak fjalë, stabiliteti i vërtetë bazohet në profesionalizmin tuaj , të cilin mund ta shpenzoni sipas dëshirës ose për të mbrojtur punën tuaj. Pra, angazhohu për këtë.

Përditësoni veten, mësoni, pyesni gjithmonë veten dhe provoni drejtime të reja , qoftë edhe si hobi, vetëm për të provuar dhe eksperimentuar.

Në përgjithësi, 2022 mund të jetë një vit i mirë për të varurit nga karriera , ata që kërkojnë të zgjerojnë shtrirjen e tyre, ndoshta pak më pak për paratë.

Dashuria

Pa frikë dhe pa vend për ëndrra! Në fakt, siguria rritet, me dëshirën për të ndërtuar, për t’i bërë të gjitha ëndrrat tuaja të qëndrueshme dhe prova të dëshirave tuaja. 2022 mund t’ju shohë shumë të bindur, aq të sigurt për veten tuaj sa herë pas here dukeni pothuajse e gurtë : një forcë e brendshme solide, pragmatike dhe e qëndrueshme, ndoshta e distiluar nga lidhjet e vështira astrale që keni përjetuar në vitet e mëparshme. Udhëheqësit astralë të kësaj force në vitin 2022 do të kenë emra të saktë: Saturni në Ujor dhe nga gushti e në vazhdim Marsi në Binjakët.

Këto kalime do t’ju bëjnë të fortë, të pasionuar, në kërkim të emocioneve të forta. Pra, në perspektivë, shpallet një vit përrallor për pasionin , i aftë për ta bërë erotizmin super të gjallë.

Financat

2022 mund të përfshijë disa shpenzime, sepse nuk duket të jetë një vit shumë i favorshëm për të rritur të ardhurat tuaja .Tregohuni të kujdesshëm me investimet dhe kreditë. Do të jetë më mirë të bëni blerje duke llogaritur vetëm ato që mund të shpenzoni dhe të shmangni kreditë.

Shëndeti

2022 nuk do të jetë një vit i paharrueshëm për energji, por krahasuar me atë të mëparshëm sigurisht që do të ecni mirë për mënyrën se si do të ndiheni brenda. Në fakt do të jeni më të fortë , më të disponueshëm, më të vëmendshëm ndaj mirëqenies suaj. Jupiteri tek Peshqit do t’ju japë një qetësi më të madhe dhe gjithashtu do t’ju japë oreksin, ndaj bëni kujdes sepse jeni të prirur të shëndosheni.

Akrepi
Puna

Si do të shkojë puna për shenjën e Akrepit në vitin 2022? Përgjigjen do t’ju duhet ta gjeni në aftësinë tuaj të madhe krijuese, një përzierje e fantazisë, imagjinatës dhe intuitës që do t’ju lejojë të qëndroni gjithmonë një hap përpara vështirësive dhe konkurrencës .

Në këtë mënyrë, do të mund të shfrytëzoni mundësi interesante ose, në rast se fati ka vështirësi të dalë përpara, t’i krijoni ato vetë, me strategjinë tuaj. Për këto dhurata falenderoni Jupiterin dhe Neptunin tek Peshqit, hyjnitë tuaja tutelare edhe për profesionin.

Për pengesat, përgjegjësi do të jetë gjithmonë Saturni, i cili do t’i bëjë akoma të lodhshme dhe të ngadalta projektet dhe angazhimin tuaj.

Dashuria

Qielli buzëqesh, edhe nëse vazhdon t’ju rezervojë situata të papritura. Përkëdhelja e ëmbël e Jupiterit dhe Neptunit te Peshqit do të bjerë me të vërtetë këtë vit, sepse do të nxisë emocionalitetin, do të stimulojë imagjinatën , do të rrisë potencialin emocional dhe do të zbusë atë pak ashpërsi të simbolizuar nga Saturni tek Ujori, i cili, në lidhje me Uranin në Dem, edhe këtë vit do të vazhdojë t’ju ofrojë ngjarje dhe surpriza sfiduese . Me pak fjalë, një pamje mjaft e gjallë, edhe nëse do të jetë për arsye të ndryshme nga rasti në rast.

Pasioni do të gjallërohet nga dueti Jupiter dhe Neptuni. Do të jeni në gjendje të krijoni bashkëpunim, tërheqje, të ngjallni fantazi dhe të ngjallni ndjesi të thella dhe autentike.

Financat

Do t’ju duhet të vlerësoni me kujdes shpenzimet që lidhen me burokracinë, të kontrolloni daljet dhe të vendosni një diferencë të caktuar për të papriturat , që do të mbeten faktori i panjohur më tinëzar i figurës suaj astral. Jini largpamës dhe mendjemprehtë dhe mund të bëni disa marrëveshje të shkëlqyera .

Shëndeti

Marsi nuk do të jetë aleati juaj dhe do t’ju duhet të përballeni me një periudhë të gjatë, shumë të gjatë lodhjeje dhe mungesë energjie. Por le të shkojmë me radhë: do të jetoni mirë në janar, dhe midis marsit dhe mesit të prillit dhe nga fundi i majit deri në fillim të korrikut

Në këto momente do të keni energji, forcë, vitalitet dhe do jeni shumë të gatshëm që përditshmëria dhe vështirësitë të hanë pluhur. Të njëjtat momente do të inkurajojnë sportin, zgjidhjen e problemeve dhe shëndetin në përgjithësi.

Shigjetari
Puna

Si do të ecë puna në vitin 2022 për shenjën e Shigjetarit? Për t’iu përgjigjur kësaj pyetjeje delikate shfaqet menjëherë Saturni, i cili nga Ujori do t’ju pajisë me qëndrueshmëri, këmbëngulje dhe dëshirë për stabilitet. Megjithatë, deri në maj dhe përsëri nga fundi i tetorit deri në fund të dhjetorit, Jupiteri do të jetë tek Peshqit, ku së bashku me Neptunin do të përpiqet t’ju ngatërrojë idetë dhe t’ju bëjë të ndiqni projekte të paarritshme.

Me ju do të jetë gjithmonë i njëjti Jupiter i cili midis majit dhe fundit të tetorit dhe përsëri nga fundi i dhjetorit do t’ju ndihmojë të rikuperoni optimizmin.

2022 duket se do të vijojë me lëkundje dhe risi, por me pak vëmendje nuk do të jenë lajme të papritura, por pasojë e mekanizmave që do të vihen në lëvizje nga një origjinë e saktë dhe që mund të modifikojë ose refuzojë në garë. Nëse jeni duke kërkuar punë , mbani këmbët në tokë, jini racionalë dhe largpamës.

Dashuria

Horoskopi i këtij viti mund të paralajmërojë situata edhe më dinamike se një vit më parë. Problemi, do të ketë të bëjë me qartësinë e brendshme , të turbulluar nga Neptuni dhe Jupiteri te Peshqit, që do t’ju trazojë emocionet, duke ju bërë të ndjeni qoftë edhe një gjë dhe të kundërtën e saj!

Pra, me gjithë urgjencën, nxitimin dhe gjithë ndezshmërinë tuaj pasionante , do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm që të mos veproni shumë me nxitim , të paktën derisa të keni një pasqyrë të qartë të situatës. Çështja do të jetë që gjithçka do t’ju duket aq e qartë në momentin që do të jetë e qartë.

Financat

Ky vit do të jetë shumë i mirë për financat tuaja. Do të ketë vështirësi dhe sfida të cilat në fund do të mund t’i arrini me sukses. Gjithashtu do t’iu duhet të hartoni një plan përsa i përket shpenzimeve tuaja.

Gjysma e dytë e vitit parashikohet të sjellë shumë të papritura për të lindurit në këtë shenjë. Ndaj duhet të fokusoheni dhe të shpenzoni të gjithë energjitë tuaja në projektet tuaja, në mënyrë që të merrni kështu frytet e duhura nga puna.

Shëndeti

Marsi nuk do të jetë aleati juaj dhe do t’ju duhet të përballeni me një periudhë të gjatë, shumë të gjatë lodhjeje dhe mungesë energjie. Por le të shkojmë me radhë: do të jetoni mirë në janar, dhe midis marsit dhe mesit të prillit dhe nga fundi i majit deri në fillim të korrikut .

Në këto momente do të keni energji, forcë, vitalitet dhe do jeni shumë të gatshëm që përditshmëria dhe vështirësitë të hanë pluhur. Të njëjtat momente do të inkurajojnë sportin, zgjidhjen e problemeve dhe shëndetin në përgjithësi.

Bricjapi
Puna

Më në fund një lajm i mirë. Nëse po pyesni se si do të shkojë viti 2022 në punën për Shenjën e Bricjapit , përgjigjen do t’ju japë pa hezitim Jupiteri te Peshqit, dhurues bujar i fatit dhe mirëqenies.

Ky tranzit, së bashku me atë po aq të favorshëm të Uranit tek Demi, mund të kenë fuqinë për të ndryshuar kartat dhe për t’ju bërë të niseni drejt suksesit, veçanërisht nëse keni provuar për disa kohë pa ia dalë. Shkurtimisht, ky 2022 duket se shënon kohën e duhur për të provuar , për të nisur një iniciativë të veçantë, për tu ngritur vetë dhe për të bërë hapin e madh. Nëse, nga ana tjetër, jeni në një karrierë ose kërkoni një punë, besoni vetes , aftësive dhe burimeve tuaja.

Qëndroni në rrugën e duhur sepse ky vit mund t’ju shërbejë vërtet për mundësitë që keni pritur.

Dashuria

Sipas Jupiterit, Neptuni në Peshqit, Urani në Dem dhe Plutoni në Bricjap, mrekullisht mund të realizoni një ëndërr të gjatë të dashur, ta lini veten në pasion, të zbuloni se, pavarësisht nga mosha juaj, dashuria gjen gjithmonë një mënyrë për t’ju mahnitur dhe për t’ju bërë të ëndërroni . I gjithë qielli do t’ju ftojë të lini veten të shkoni te emocionet pa frikë.

Sekreti është se askush nuk është vërtet i sigurt nga zhgënjimi, por kjo nuk duhet t’ju ndalojë, përkundrazi, duhet t’ju bëjë të vlerësoni çdo moment të mrekullueshëm që jetoni me të gjithë veçantinë dhe intensitetin e tij . Ajo që premtojnë yjet për këtë 2022 janë këto momente, mundësia për t’u ndjerë të gjallë dhe për të shijuar pasionin dhe emocionet.

Financat

Ky vit do t’ju ndihmojë të përfitoni nga favore astral që janë të shkëlqyera për para, por edhe në shënjestër të shpenzimeve të papritura, të cilat, s’ka nevojë të thuhet, me shumë gjasa do të kenë të bëjnë me shtëpinë, familjen dhe fëmijët tuaj . Në përgjithësi, megjithatë, duket se viti 2022 do të jetë një nga ato vite të rralla në të cilat të ardhurat mund të tejkalojnë shpenzimet: lënia mënjanë e një shume duket thuajse një ëndërr e ndaluar këto ditë, por nëse je i aftë në pikën e duhur, mund të kesh sukses edhe në biznes.

Shëndeti

Këtë vit ajo që do të bie në sy mund të jetë një besim i brendshëm i sapogjetur , i cili do të shfaqet në formën e qetësisë, relaksimit, një dëshirë më të madhe për të shijuar jetën. Jupiteri do t’ju stimulojë gjatë gjithë vitit (si tek Peshqit ashtu edhe tek Dashi) ndërsa Saturni do të mbetet indiferent.

Me pak fjalë, jini të kujdesshëm dhe pa e privuar veten nga gjithçka moderoni veten sepse duhet një moment për të shtuar peshë, por për ta humbur atë duhet një jetë e tërë me sakrifica.

Ujori
Puna

Edhe këtë vit Saturni udhëton në Shenjën tuaj dhe kjo do të tregojë një nevojë të madhe për stabilitet dhe siguri. Megjithatë, e papritura do të mbetet gjithmonë tek Urani në Dem, kështu që ju duhet të qëndroni gjithmonë fleksibël dhe të vëmendshëm ndaj ndryshimeve që ndodhin , si të përgjithshme ashtu edhe në lidhje me botën e punës dhe ato specifike për punësimin tuaj. Në fakt, me pak largpamësi mund të parashikoni disa situata apo edhe, në rastet më të favorshme, ta ktheni çdo ndryshim në një mundësi të mirë për ju .

Do të duhen reflekse të shpejta dhe shumë strategji, por duket se këtë vit lëvizjet e planetëve më të shpejtë (si Mërkuri dhe Marsi) do të jenë shpesh në krahun tuaj, duke inkurajuar ngjitjet dhe projektet e të gjitha llojeve. Këtë vit do të keni me vete inkurajimin e Jupiterit, i cili, qoftë edhe për një kohë të shkurtër, midis majit dhe tetorit dhe përsëri nga fundi i dhjetorit e në vazhdim, do t’ju ndihmojë të shfrytëzoni mundësitë, të merrni propozime të shkëlqyera dhe të jetoni një gjendje të përgjithshme. vit i favorshëm për karrierë dhe punësim.

Dashuria

2022 premton të jetë një vit plot situata të papritura. Disa prej jush, veçanërisht ata që kanë lindur në dekadën e parë ose ata që kanë planetë midis dekadës së parë dhe fillimit të dekadës së dytë të Ujorit, ndoshta i kanë mirëpritur më parë lajmet dhe ngjarjet e papritura që karakterizuan vitet midis 2020 dhe 2021.

Por për të gjithë të tjerët është koha të shikojnë thellë në zemrat e tyre dhe të nuhasin ajrin, për të kuptuar se nga ku do të kthehet era. Do t’ju duhet durim, sepse do t’ju duhet të dini të prisni momentin e duhur, shenjën e duhur, sinjalin që do të tregojë rrugën më të kënaqshme për ju.

Duket misterioze, ndoshta e pakuptueshme, por në momentin që jetoni situatat tuaja të ndryshme, do të filloni të kuptoni më mirë se si duhet të lëvizni. Përveç durimit, do t’ju duhet edhe shumë fleksibilitet : të dini se si të përshtateni me ndryshimet që kërkojën një lloj force.

Financat

Ju dhe paratë , në një marrëdhënie që është e thjeshtë në qëllime dhe stil, por në realitet po aq e ndërlikuar sa një histori e gjatë e pafund me një pjesëtar të familjes që nuk është shumë i lakueshëm. Dhe sipas të gjitha gjasave në vitin 2022 do të përjetoni një alternim interesant, por që do t’ju bëjë të flisni për një stabilitet më të madh.Pavarësisht nga e papritura, llogaritë tuaja do të përfundojnë në ekuilibër apo edhe në një avantazh të qartë .

Shëndeti

Energjia dhe vullneti këtë vit do të jenë në formë të shkëlqyer! Pra, ky është një moment i përsosur për të humbur peshë, për të filluar sportin ose për të hequr qafe disa zakone të këqija nga jeta juaj. Energjia do t’ju lejojë gjithashtu të trajtoni çdo problem paraekzistues.

Peshqit
Puna

Planeti i pasurisë dhe i zgjerimit mund të ndezë ambiciet e shumë prej jush dhe t’ju shtyjë në shtigje të paeksploruara. Kjo mund t’ju japë kënaqësi të papritura dhe ndryshime të favorshme edhe për të ardhmen. Sidoqoftë, do t’ju duhet të keni kujdes nga pasiguria, këshillat që synojnë t’ju tregojnë se çfarë të bëni dhe çfarë të mos bëni, çdo gjë që mund të minojë besimin dhe aftësitë tuaja, duke përfshirë frikën tuaj.

Ky mund të jetë një vit vërtet i shkëlqyer nëse jeni të aftë për të mos humbur në hezitim, por do të mbeteni konstant dhe këmbëngulës.Ajo që ka rëndësi është që këtë vit mund të shihni përfitime reale dhe të përmirësoni ndjeshëm cilësinë e punësimit.

Nëse po, mbajeni punën të ndarë nga marrëdhëniet personale dhe përpiquni t’i menaxhoni të dy fushat me ekuilibër, pa e lënë kurrë veten të mbingarkoheni nga njëra apo tjetra. Qëndroni dhe vazhdoni: qëndrueshmëria është thelbësore, mos harroni kurrë këtë.

Dashuria

Jupiteri dhe Neptuni shkëlqejnë pikërisht në shenjën tuaj, si një kometë që lajmëron lindjen e dashurive të forta dhe shumë të veçanta! Emocionet do të jenë në plan të parë por jo gjithmonë do të jenë lineare dhe të deshifrueshme.

Dueti rrit imagjinatën , prandaj mund t’ju frymëzojë në mënyrën e duhur, por për shkak të tranziteve të Marsit (armiqësore në janar dhe në gusht e në vazhdim) ata mund të veprojnë si një tabelë tingulli për frikën dhe pasigurinë, duke ngjallur kështu dyshime të vogla derisa t’i ktheni ato në ankth apo edhe zemërim të hapur.

Financat

Eshtë e mundur që paratë të vijnë papritur , që të ardhurat tuaja të rriten ose të gjeni mënyra për të ulur shpenzimet tuaja. Ju duhet të përballeni me një angazhim të rëndë financiar për arsye familjare, do të mund të gjeni çmimin më të mirë dhe mundësinë më të mirë, pa u kursyer në cilësi! Investimet dhe tema të ngjashme : konsideroni me kujdes, mund të dalë diçka e mirë.

Shëndeti

2022 mund të jetë një vit mjaft i përzier për energjitë tuaja .Nëse ndiheni të lodhur, flini më mirë, hani më mirë dhe kultivoni vetëm mendime pozitive , ushqeni mirë shpirtin dhe zemrën. Nga ana tjetër, në pjesën qendrore të vitit do të mund të përballoni me vendosmëri çdo problem ose të filloni pa probleme një rrugë të mundshme aktiviteti fizik. Në fakt gjatë kësaj periudhe Marsi do ju inkurajojë duke ju dhënë energji, përqendrim dhe vullnet.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport