Connect with us

Lajme

Jorgo Pulla,astrologu parashikon muajin Prill/Ja cilat jane shenjat me me FAT te ketij muaji dhe cilat do te kene dhe SUKSES

Published

on

DASHI JAVOR

Dashë, java fillon me hyrjen e Diellit në shenjën e Bricjapit, e cila zyrtarisht nis në dimër. Interesi juaj do të jetë në “detyrimet” shoqërore, si dhe në disa çështje profesionale që mund të kenë ngritur pikëpyetje për ju. Në të njëjtën ditë, Merkuri do të kalojë në shenjën e Bricjapit, diçka që do të lehtësojë komunikimin, veçanërisht për çështje që lidhen me punët profesionale dhe detyrimet shoqërore. Takimi i Jupiterit / Saturnit që do të zhvillohet në shenjën e Ujorit më 21/12 do t’ju vërë në procesin e përqendrimit në disa marrëdhënie miqësore ose disa diskutime me kolegët tuaj, të cilat do të krijojnë kushte të ndryshme mes jush.

Dashuria

Në ditët e para të javës duket se do të shihni raste më profesionale për këtë dhe jeta juaj personale nuk do të jetë në qendër të interesit tuaj. Nëse tashmë jeni në një lidhje dhe keni ndërmarrë disa detyrime shoqërore së bashku me partnerin tuaj, do të ishte mirë t’i jepni rëndësinë e duhur dhe të mos dukeni “indiferentë” ndaj tyre dhe partnerit tuaj. Nëse jeni të lirë, Afërdita në Shigjetar do t’ju ndihmojë shumë për t’u afruar me një person që është në mjedisin tuaj më të gjerë dhe do të japë dritën jeshile për një romancë të re.

Puna dhe Ekonomia

Punët dhe detyrimet që lidhen me sektorin profesional do të bëjnë paraqitjen e tyre nga fillimi i javës me hyrjen e Diellit dhe Merkurit në shenjën e Bricjapit. Do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje detajeve të tyre dhe të mos merrni asgjë si të mirëqenë. Më 23/12 do të ketë një katror midis Marsit në shenjën tuaj të zodiakut dhe Plutonit në Bricjap, i cili mund të krijojë një atmosferë elektrizuese në punë. Ndoshta sjell pengesa për disa çështje profesionale ose favorizon ata që janë në pozitë të fuqisë profesionale

DEMI JAVOR

Demat këtë javë me hyrjen e Diellit në shenjën tuaj miqësore të Bricjapit (21/12) do ta gjeni veten në nevojë për komunikim me njerëzit përreth jush, veçanërisht me ata që keni dëgjuar prej kohësh. Merkuri, i cili është në të njëjtën shenjë, gjithashtu do të kontribuojë në këtë dhe duket se do të krijojë kushte ideale që ju të afroheni edhe me njerëz që aktualisht janë me kilometra larg. Takimi i Jupiterit / Saturnit që do të zhvillohet në shenjën e Ujorit më 21/12 do të krijojë të dhëna të reja në punë, të cilat mund të kenë më shumë përgjegjësi, por edhe më shumë mundësi për të evoluar.

Dashuria

Këtë javë duket se do të shihni me përgjegjësi disa çështje të marrëdhënies me partnerin tuaj pasi do të ndjeni detyrimin për ta bërë këtë. Duhet të mbani mend se emocionet janë ato që do të luajnë një rol vendimtar në zhvillimin e disa rasteve, prandaj nuk duhet t’i kaloni ato, pasi logjika e ftohtë pa shprehur emocione nuk do të ndihmojë për të zhvilluar një marrëdhënie që ju intereson. Nëse jeni i lirë me Afërditën që vazhdon udhëtimin e saj në shenjën e Shigjetarit, duket se do të ketë disa diskutime që do të ndezin një shkëndijë midis jush dhe një personi që është ose në mjedisin tuaj ose në të kaluarën tuaj!

Puna dhe Ekonomia

Kjo javë i kushtohet çështjeve të biznesit pasi Jupiteri dhe Saturni kanë hyrë në shenjën e Ujorit dhe do të fillojnë të ndryshojnë të dhënat në fushën profesionale. Takimi që ata do të zhvillojnë më 21/12 do të krijojë një terren pjellor për diskutime profesionale, kështu që ju nuk duhet të keni frikë prej tyre. Ajo për të cilën duhet të keni kujdes janë njerëzit që ju besoni, pasi sheshi i Marsit në Dash me Plutonin në Bricjap më 23/12 tregon se mund të ketë lëvizje në prapaskenë në punë.

BINJAKËT JAVOR

Binjakët e dashur këtë javë me hyrjen e Diellit dhe Merkurit në shenjën e Bricjapit më 21/12 duket se do të përqendroheni në ndjenjat tuaja dhe nevojat tuaja dhe kështu do të lini gjithçka tjetër në plan të dytë. Possibleshtë e mundur që do të ketë mundësi për të zgjidhur dhe një çështje financiare që vjen nga e kaluara për sa kohë që merreni me të. Takimi i Jupiterit / Saturnit që do të zhvillohet më 21/12 tregon se psikologjia juaj ka filluar të rritet dhe njerëzit me të cilët do të vini në kontakt do të luajnë një rol të rëndësishëm në këtë. Eshtë e mundur të komunikoni me një person nga mjedisi juaj më i gjerë i cili do t’ju sjellë lajme të këndshme.

Dashuria

Afërdita vazhdon udhëtimin e saj në shenjën e Shigjetarit dhe sjell mundësi që lidhen me një njohje më të vjetër ose afrimin e një personi për të cilin jeni të interesuar. Eshtë e mundur të zhvilloni një bisedë me një person që ka lidhje me njerëz që janë në mjedisin tuaj më të gjerë dhe në fakt të njohurit tuaj të përbashkët mund të jenë mjeti për t’u afruar “afër”. Nëse tashmë jeni në një lidhje duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë çështjeve që nuk ju shqetësojnë juve por të tjerët, pasi sheshi i Marsit në shenjën e Dashit me Plutonin në Bricjap, mund të krijojë tensione mes jush për çështje që shqetësojnë të tjerët!

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë do të ketë një terren të përshtatshëm për të mbyllur disa çështje biznesi dhe detyrime të së kaluarës dhe për të mos i marrë me vete në vitin e ri. Takimi i Jupiterit / Saturnit që do të zhvillohet më 21/12 do të përmirësojë gjendjen tuaj të mirë shpirtërore, diçka që do të jetë forca juaj lëvizëse për të gjitha çështjet. Nëse jeni duke pritur për një përgjigje për një punë në lidhje me jashtë vendit ose keni bërë disa lëvizje në lidhje me trajnimin, çertifikimet dhe seminaret profesionale, duket se do të keni lajme të këndshme prej tyre.

GAFORRJA JAVOR

Përsa i përket Gaforreve, me hyrjen e Diellit në shenjën e Bricjapit më 21/12 do të jetë më e lehtë të afroheni me disa nga bashkëpunëtorët tuaj ose një të dashur dhe të zgjidhni disa ndryshime dhe mosmarrëveshje që mund të kenë ekzistuar mes jush. Interesi juaj do të përqendrohet në të gjitha llojet e marrëdhënieve dhe këto do të kenë përparësi për periudhën tjetër. Në kombinim me Mërkurin, i cili është gjithashtu në shenjën e Bricjapit, do të jetë e lehtë të arrish një marrëveshje për disa gjëra që deri vonë dukeshin si një “lidhje e rëndë”. Takimi i Shigjetarit do të zhvillohet më 21/12 në Ujori dhe përcakton fillimin e një periudhe të favorshme për të zgjidhur disa çështje në lidhje me sektorin financiar por edhe për të bërë një rimendim të thellë, i cili do të jetë shumë i dobishëm për vendimet në nivelin personal.

Dashuria

Këtë javë nuk duhet ta lini marrëdhënien me partnerin tuaj në autopilot pasi ka shumë të ngjarë që ata të bëjnë disa paraqitje. Prania e Diellit dhe Merkurit në shenjën e Bricjapit do të ndihmojë shumë për të hyrë në kontakt me partnerin tuaj, por katrori i Marsit i vendosur në Dash me Plutonin në 23/12 mund të aktivizojë atmosferën. Mos lejoni që të rrëmbeni dhe të veproni në mënyrë impulsive për çështje që lidhen me marrëdhënien tuaj. Nëse jeni të lirë, bashkimi i Jupiterit me Saturnin mund t’ju kthejë në çështje romantike të së kaluarës dhe ju mund të ndryshoni mendim për një romancë që keni pasur më parë.

Puna dhe Ekonomia

Kjo javë është shumë e mirë për diskutime biznesi për sa kohë që i kushtoni vëmendje disa momenteve kur mund të ketë një atmosferë shpërthyese midis jush dhe disa kolegëve tuaj. Mundohuni të zgjidhni çështjet profesionale të së kaluarës pasi këto do të jenë burimi i shqetësimeve tuaja por edhe një arsye e mirë për ballafaqim me të tjerët. Nëse këtë javë duhet të negocioni pjesën financiare të një çështje biznesi, duhet të mbani mend se argumentet do t’ju ndihmojnë shumë në rezultatin e negociatave.

LUANI JAVOR

Për Luanët këtë javë duket se jeta e përditshme do të ecë shpejt dhe detyrimet që duhet të kryeni do të vijojnë. Hyrja e Diellit në shenjën e Bricjapit më 21/12 duhet të përqendroheni në çështje që kanë të bëjnë me punën por edhe me planin tuaj ditor. Merkuri është gjithashtu në shenjën e Bricjapit dhe do të jetë shumë i dobishëm në organizimin e duhur të asaj që duhet të bëni dhe kështu të jeni në gjendje ta realizoni atë. Shoqërimi i Peshores / Saturnit që do të zhvillohet në 21 Dhjetor në shenjën e Ujorit ju vë në procesin e të menduarit për atë që prisni nga marrëdhëniet profesionale dhe personale, por edhe lëvizjet që keni bërë në to.

Dashuria

Prania e Afërditës në shenjën miqësore të Shigjetarit ndihmon punët romantike, megjithëse duket se këtë javë nuk do të keni kohë të mjaftueshme! Nëse tashmë jeni në një lidhje duhet të jeni shumë të kujdesshëm me të pasi ankesat nga partneri juaj nuk do të vonojnë shumë. Katrori i Marsit, i cili është në shenjën e Dashit me Plutonin në Bricjap më 23/12, mund të krijojë disa polemika në çështjet e përditshme, të tilla si disa tregje, disa përgatitje dhe çështje të ndryshme në pritje. Nëse jeni të lirë është e mundur që një person që ka qenë duke flirtuar në të kaluarën t’ju kontaktojë – me rastin e këtyre ditëve festive .

Puna dhe Ekonomia

Detyrimet e biznesit mund të duken pak stresuese këtë javë, por nëse kaloni në një plan të organizuar, atëherë nuk do të lini asnjë çështje pezull. Edhe nëse jeni në shtëpi ose keni licencë, duket se disa çështje profesionale – kryesisht pjesa e tyre praktike – do t’ju shqetësojnë shumë. Mundohuni të gjeni kohë për t’u çlodhur pasi në këtë mënyrë do të jetë më lehtë të gjeni një zgjidhje se si duhet të bëhen disa gjëra në punë.

VIRGJËRESHA JAVOR

E dashur Virgjëreshë, Dielli kalon në shenjën e Bricjapit më 21/12 dhe nga pozicioni i tij i ri favorizon çështje të veçanta personale. Merkuri, i cili është gjithashtu në Bricjap, hedh ura komunikimi me njerëzit që ju interesojnë dhe këto ditë mund të ndodhë një bisedë e ngrohtë me një person që ka tërhequr interesin tuaj në një nivel emocional. Takimi i Jupiterit dhe Saturnit në shenjën e Ujorit më 21/12 mund të sjellë në plan të parë disa çështje pune, të cilat ju i kishit lënë pas dore. Do të jetë mirë t’i rregulloni menjëherë pasi sa më gjatë të qëndrojnë, aq më e vështirë do të jetë rregullimi i tyre. Detyrimet dhe detyrat e “minutës së fundit” do të japin të tashmen e mundshme këto ditë, por nëse përqendroheni në to, është e sigurt që do t’i përmbushni ato.

Dashuria

Kjo javë është shumë e mirë sidomos për ju që përfaqësoni njerëzit e lirë të shenjës tuaj të zodiakut, pasi prania e Diellit dhe Merkurit në shenjën e Bricjapit sjell mundësi në çështje që kanë të bëjnë me fushën romantike. Eshtë shumë e mundur që të keni një qasje komunikuese me një person rreth jush dhe emocionet do të luajnë një rol të rëndësishëm në zhvillimin e tij. Tani është koha e duhur për të zhvilluar disa historira romantike ose një lidhje romantike që mund të ketë qenë “ngrirë” në të kaluarën. Nëse tashmë jeni në një lidhje duhet t’i kushtoni vëmendje pasi në 23/12 sheshi i Marsit i vendosur në Dash me Plutonin në Bricjap, mund të krijojë emocione negative të cilat mund të prishin ekuilibrin.

Puna dhe Ekonomia

Punët dhe detyrimet do të jenë të pranishme këtë javë dhe duket se mund të ketë disa që do të bëjnë një paraqitje të jashtëzakonshme. Sigurisht që nuk ju trembin, por nuk duhet t’i nënvlerësoni pasi disa do të jenë shumë kërkues. Do të ishte mirë t’u jepet përparësi çështjeve të punës ose detyrimeve që kanë mbetur pezull për disa kohë, pasi këto do të kenë vulën e “urgjencës”.

PESHORJA JAVOR

Java e Peshores fillon me hyrjen e Diellit në shenjën e Bricjapit dhe tregon fillimin e një periudhe kur do të preferoni të kaloni shumë kohë në shtëpi, me të dashurit tuaj dhe të fitoni kontakte të konsiderueshme me ta. Merkuri, i cili është gjithashtu në shenjën e Bricjapit, do të ndihmojë në këtë dhe nuk përjashtohet që ai të krijojë rrethana të favorshme për të zgjidhur disa çështje familjare. Më 21/12 do të zhvillohet seanca precize midis Jupiterit dhe Saturnit në shenjën e Ujorit, duke ndryshuar plotësisht energjinë që ekziston në punët tuaja romantike dhe në jetën tuaj personale. Tani fillon një periudhë gjatë së cilës ju do të jeni në gjendje të vendosni një themel të fortë në marrëdhënien tuaj me njerëz që kanë tërhequr interesin tuaj dhe është e mundur të filloni diçka të re në një nivel emocional, i cili erdhi për të qëndruar.

Dashuria

Në ditët e para të javës duhet të përpiqeni më shumë në mënyrë që të jeni në gjendje të menaxhoni introversionin tuaj, pasi kjo mund të krijojë distancë midis jush dhe partnerit tuaj. Më 23/12 katrori i Marsit i vendosur në Dash me Plutonin në Bricjap ju shtyn drejt lojërave të forcës dhe fuqisë, diçka që mund të “shtojë benzinë zjarrit”. Nëse jeni të lirë, takimi i Shigjetarit me Saturnin në shenjën e Ujorit ju nxit të kërkoni angazhim, kështu që është e mundur që njohja tjetër ose flirtimi tjetër të jetë rasti për një lidhje të re.

Puna dhe Ekonomia

Detyrimet tuaja profesionale këtë javë nuk do të jenë përparësia juaj pasi edhe nëse jeni në punë duket se mendja juaj është diku tjetër! Për këtë arsye duhet të jeni shumë të kujdesshëm gjatë rregullimit të çështjeve tuaja profesionale në mënyrë që të mos bëni ndonjë gabim në to. Takimi i Marsit me Plutonin në 23/12 mund të krijojë një terren pjellor për grindje me një nga bashkëpunëtorët tuaj ose me njerëz që janë në mjedisin tuaj profesional. Aftësitë tuaja diplomatike do t’ju ndihmojnë të menaxhoni situata të tilla në një mënyrë të jashtëzakonshme.

AKREPI JAVOR

Ju Akrepë këtë javë do ta kapni veten me një gjendje shpirtërore shumë komunikuese dhe prania e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Bricjapit nga 21/12 do ta sjellë këtë humor në plan të parë. Kështu që duket se do të hyni në procesin e thirrjes dhe komunikimit me njerëzit që janë në mjedisin tuaj të ngushtë dhe përmes komunikimit që do të keni me ta është e mundur të mësoni shumë lajme interesante. Ditët janë të përshtatshme për të forcuar marrëdhënien tuaj veçanërisht me njerëzit që janë në mjedisin tuaj familjar. Të njëjtën ditë (21/12) do të zhvillohet saktësisht takimi i Jupiterit me Saturnin në shenjën e Ujorit. Ky takim shënon një epokë të re në të cilën do të shihni marrëdhënie krejtësisht të ndryshme që janë të rëndësishme për ju, qofshin ato profesionale apo personale apo familjare.

Dashuria

Punët tuaja romantike do të jenë objekt diskutimi për ju këtë javë, por duhet të keni kujdes që të mos “humbni” asnjë informacion në lidhje me çështje personale atje ku nuk duhet. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie mos harroni se ata që ju rrethojnë madje mund të shkaktojnë padashur disa polemika mes jush, kështu që shmangni sjelljen e çështjeve midis vetes dhe partnerit tuaj që shqetësojnë të tjerët. Nëse jeni i lirë, duket se po mendoni për një person të së kaluarës, por do të jetë mirë të peshoni të mirat dhe të këqijat përpara se të vendosni të bëni një lëvizje në të tashmen.

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë duket se puna nuk do t’ju interesojë dhe ka shumë të ngjarë që të çoheni në ekstremin tjetër dhe përfundimisht të mos merreni aspak me të! Do të ishte mirë të shmangni këtë skenar pasi më pas mund të krijojë shumë probleme. Prania e Mërkurit në shenjën e Bricjapit do të ndihmojë shumë në komunikim, i cili nga ana tjetër do të luajë një rol të rëndësishëm në rast se keni ndërmarrë së bashku me persona të tjerë disa nga detyrimet tuaja profesionale.

SHIGJETARI JAVOR

Shigjetarë të dashur, solstici dimëror do të zhvillohet më 21/12 dhe në të njëjtën ditë kemi hyrjen e Diellit në shenjën e Bricjapit. Nga pozicioni i tij i ri, Dielli ju vë në procesin e vënies më shumë të vëmendjes në sektorin financiar dhe të menduarit për atë që ju bën të ndiheni të sigurt. Së bashku me Diellin, Mërkuri është në të njëjtën shenjë dhe është e mundur të sillni disa ide, të cilat do t’ju ndihmojnë të rrisni burimet tuaja. Më 21/12 takimi i Jupiterit me Saturnin në shenjën e Ujorit përqendron interesin tuaj në marrëdhëniet që keni me njerëzit e afërt, pasi duket se të dhënat në disa prej tyre kanë filluar të ndryshojnë.

Dashuria

Periudha që ne po kalojmë, përfshirë këtë javë, është e favorshme për çështjet tuaja emocionale, pasi nuk duhet të harroni se Afërdita është në shenjën tuaj. Sidoqoftë, gjatë mesit të javës duhet të jeni më të kujdesshëm me mënyrën e trajtimit të informacionit dhe diskutimeve pasi katrori i Marsit në Dash dhe Plutoni në Bricjap mund t’ju bëjë hakmarrës. Nëse jeni i lirë duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe mënyrës sesi i afroheni dikujt që nuk duhet të jetë impulsiv, pasi ai është ai që do të përcaktojë evolucionin e njohjes.

Puna dhe Ekonomia

Pjesa financiare e disa marrëveshjeve profesionale mund t’ju pushtojë shumë këtë javë pasi prania e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Bricjapit lartëson aftësitë tuaja të negociatave. Kjo është arsyeja pse është e mundur të filloni të mendoni për mënyra për të arritur një marrëveshje më të mirë në një punë. Do të ishte mirë të kontrolloni terrenin me kujdes për të parë nëse është i përshtatshëm për diskutime të tilla. Mos u mundoni të bëni disa gjëra kundër të dhënave ekzistuese, pasi do ta ketë të vështirë të dalin pasi i keni në mendjen tuaj.

BRICJAPI JAVOR

Bricjapi im muaji i ditëlindjes tuaj fillon pasi në 21/12 Dielli kalon në shenjën tuaj dhe përuron një periudhë gjatë së cilës ju do të mblidhni interesin e të tjerëve për ju. Takimi i Diellit me Mërkurin është shumë i dobishme për të arritur zhvillimin që dëshironi në çështjet profesionale dhe personale dhe aftësitë tuaja të komunikimit do t’ju ndihmojnë shumë në këtë. Të njëjtën ditë do të zhvillohet takimi i Jupiterit me Saturnin në Ujor i cili përqendron interesin tuaj tek njerëzit me të cilët ndiheni të sigurt, si dhe tek burimet tuaja. Në periudhën e ardhshme duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe se ku i kanalizoni paratë tuaja pasi do të jetë e lehtë të tërhiqeni në tregje që nuk ju nevojiten, por periudha nuk është e përshtatshme për një gjë të tillë.

Dashuria

Kontakti me partnerin do të luajë një rol të madh në disponimin dhe psikologjinë tuaj këtë javë prandaj mos e neglizhoni komunikimin me të dhe bisedat mes jush, madje edhe për çështje që nuk kanë të bëjnë vetëm me marrëdhënien tuaj. Nëse jeni të lirë ka shumë të ngjarë që disa kujtime të vijnë në mendjen tuaj të cilat do t’ju kthejnë në një marrëdhënie romantike të së kaluarës. Bisedat e fshehta, si dhe sfondi në çështjet romantike janë një skenar i mundshëm, prandaj duhet të keni kujdes me vlerësimet tuaja.

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë duket se do të bëni vlerësimin tuaj të qëllimeve profesionale që keni arritur të përmbushni gjatë gjithë vitit dhe duket se tashmë keni synime në mendje për vitin e ri! Sidoqoftë, nuk duhet të shpërqendroheni nga mendimet tuaja dhe të mos merreni me disa detyrime profesionale, të cilat nëse nuk zgjidhen menjëherë mund të bëhen stresuese për ju. Klima në marrëveshjet e biznesit dhe financiare duket se po ndryshon dhe do të duhet të jeni fleksibël në ndryshimet dhe të mos humbni mundësi të reja.

UJORI JAVOR

Ujorë, këtë javë Dielli do të kalojë në shenjën e Bricjapit (21/12) dhe do të takohet me Merkurin i cili ka kaluar në të njëjtën shenjë pak më herët. Ky takim mund të zgjojë kujtime të së kaluarës dhe t’ju bëjë të mendoni për mënyrën se si ata morën çështje profesionale ose personale. Mundohuni të përqendroheni vetëm në ato që mund të ndryshoni në të tashmen dhe mos lejoni që mendja juaj të kthehet në raste që kanë kaluar përfundimisht. Më 21/12 do të zhvillohet saktësisht takimi i Jupiterit / Saturnit në shenjën tuaj të zodiakut e cila përuron një periudhë krejt tjetër për ju. Marrëdhëniet tuaja ndërpersonale tashmë kanë filluar të dalin në pah dhe ju jeni thirrur të dalloni ato që ju shtyjnë të bëheni më të mirë se ato që ju pengojnë.

Dashuria

Mundësitë që do të keni këtë javë lidhen me zgjidhjen e disa çështjeve romantike që ishin ende pezull në të kaluarën. Mos harroni se për të ecur përpara nuk duhet të keni lënë pezull me të kaluarën dhe t’i keni mbyllur dyert për të. Nëse jeni i lirë, duket se një marrëdhënie nga e kaluara ende ju shqetëson dhe duhet të shihni se çfarë po i kërkoni asaj në mënyrë që të jeni në gjendje të merrni vendimet e duhura. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie, mos lejoni që çështjet e së kaluarës të ndikojnë në klimën e së tashmes.

Puna dhe Ekonomia

Disa punë dhe detyrime që mund të bëjnë paraqitjen e tyre këtë javë mund të jenë harruar dhe kështu duket se do t’ju kapin të papërgatitur! Mundohuni të lëvizni sipas planit në mënyrë që të mos lini gjëra në pritje që duhet të bëhen menjëherë. Katrori i Marsit i vendosur në Dash me Plutonin në Bricjap më 23/12 tregon se do të ketë disa pengesa në zgjidhjen e çështjeve profesionale, por me vullnet të mirë do të jeni në gjendje t’i lini pas.

PESHQIT JAVOR

Ju Peshqë të dashur këtë javë mund të jeni duke menduar më shumë për çështje që lidhen me miqtë tuaj sesa me punët tuaja. Hyrja e Diellit në shenjën e Bricjapit më 21/12 tregon se të dashurit tuaj do të monopolizojnë interesin tuaj. Mërkuri është në të njëjtën shenjë, e cila tregon se telefonët, mesazhet dhe komunikimi në përgjithësi, do të kenë vendin e tyre të nderit këto ditë. Më 21/12 do të ketë një seancë precize midis Jupiterit dhe Saturnit në shenjën e Ujorit, e cila do t’ju ??vërë në proces për të parë disa gjëra që kanë krijuar ndjenja të hidhura ose mendoni se nuk jeni rregulluar siç duhet. Mos lejoni që mendimet e shqetësuara t’ju fusin në një rreth të gjërë skenarësh negativë.

Dashuria

Java mund të sjellë një diskutim kuptimplotë me partnerin tuaj i cili do t’ju ndihmojë të kuptoni disa gjëra që mund ta kenë shqetësuar atë dhe do t’ju japë mundësinë të shprehni ankesat tuaja. Komunikimi do të luajë një rol të madh në zgjidhjen e çdo keqkuptimi që mund të ekzistojë midis jush, prandaj përdorni atë. Nëse jeni i lirë, duket se do të interesoheni për një person që ka lidhje me mjedisin tuaj shoqëror, por mund t’ju duhet të keni pak durim derisa të ekzistojë një terren i përshtatshëm midis jush.

Puna dhe Ekonomia

Puna duket se ju pushton këtë javë pasi imazhi që i jepni mjedisit tuaj profesional doni të jetë i patëmetë. Për ta bërë këtë, do t’ju duhet gjithashtu të zgjidhni disa çështje në pritje, në mënyrë që të mos ekspozoheni ndaj njerëzve që nuk duhet. Me praninë e Mërkurit dhe Diellit në shenjën e Bricjapit, duket se do të fitoni në një nivel komunikues personat me të cilët do të shoqëroheni për arsye profesionale.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport