Connect with us

Lajme

Nuk ka nevoje te harxhoni para me trajtime te shtrenjta/ Kjo eshte receta BIO per lekure si BEBE

Published

on

Karrotat jane te pasura me shume vlera ushqyese dhe vitamina. Ato jane nje ilac shume i mire edhe per lekuren pasi e ndihmojne ate te jete me e re, me e bute dhe me e paster..

Karrotat nuk jane shume te veshtira per tu gjendur pasi mund t’i gjejme ne cdo stine te vitit. Zgjidhja me e mire per t’u dukur bukur por njekohesisht edhe per te kursyer para eshte te besh nje maske ne kushte shtepie me karrote.

Me kete trajtim do mund t’i jepni lekures tuaj ngjyre dhe hidratim.Me poshte do te mund te lexoni sesi mund te pergatisni kete maske kaq efektive.

Pasi te keni lare me uje te bollshem nje karrote lere te zieje per disa minuta.
Me ndihmen e nje piruni shtypeni derisa te krijohet nje pure e bute dhe me pas shtoni nje luge vaj ulliri.

Ne masen e krijuar shtoni edhe disa pika leng limoni, perziejini perberesit dhe aplikojeni masken ne fytyre dhe ne zonen e qafes.

Shpelani fytyren me uje te vaket pas 10-15 minutash dhe me pas aplikoni kremin tuaj hidratues. Rezultatet do te jene shume efektive!

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport