Connect with us

Bota

”Ke ndryshuar komplet nga operacionet plastike”/ Xhensila nxjerr fotot dhe i mbyll gojet e liga

Published

on

Xhensila Myrtezaj eshte nje emer mjaft i njohur ne ekranin shqiptar. Ajo eshte nje nga kengetaret me te dashura dhe me zerin me te embel.

Edhe Xhensila si cdo personazh tjeter publik eshte perballur me kritika. Kohet e fundit ajo eshte kritikur se ka bere operacione plastike. Kengetarja e njohur duke treguar se nuk ka kryer asnje operacion plastik i ka quajtur shpifje te gjitha keto.

Me ane te disa fotove kur ishte tek Gjeniu i Vogel, Xhensila i eshte pergjigjiur ketyre deklaratave. Kengetarja eshte shprehur se fytyra e saj dhe trupi jane te paprekura nga operacionet plastike.

Xhensila shkruan: “Jeta eshte e bukur dhe kur them kete nuk harroj te perfshij sakrificat. Nuk kam kujtime te kapura nga aparati fotografik nga periudha e femijerise sepse nuk jam rritur ne nje familje me mundesi per te me shkrepur foto. Imazhet e mia te para jane ato qe dokumentojne dashurine time per muziken, imazhe nga emisionet ku kam marre pjese. Kamera me ka njohur si kengetare dhe sot me sherben si mjet i nje lu fte qe ashtu si çdo lu fte, eshte e padrejte…

Fytyra dhe trupi im ne moshen e ketij momenti prane Alketa Vejsiut, jane po aq te paprekura nga operacionet plastike sa sot. Kam trokitur ne parukeri e ne palester dhe kam dale entuziaste per reagimin e publikut, publikun qe dua ta mbush me dashurine time. Megjithate njerezit kane hedhur ne ere çdo dere shpifjeje dhe une nuk kam reaguar. Nderkohe jam njeri dhe jam njeri publik por kjo nuk i jep te drejten askujt qe te vjelle mbi imazhin tim (e të askujt) merzitjet dhe mllefet personale. Shume e shohin imazhin e Xhensiles nga kamera por Xhensilen kur kamerat fiken e njohin vetem te afermit dhe miqte.

Kam respekt per skepticizmin, kam respekt per pyetjet e sinqerta por nuk kam respekt per fenomenin e shpifjes pa mase vetem sepse pertohet qe te vezhgohet perpara se te flitet. Mund të shkruaj më shumë por në fund të ditës, unë mbi te gjitha flas me ata që më njohin pa bërë fjalime: me Zotin dhe me njerëzit që më duan.

Kete postim dua ta mbyll duke ndare dhe dy gjera te tjera; dua te ndaj krenarine per rrugetimin e kesaj vajzes qe i shkelqenin syte nga lumturia e atij momenti dhe të ndaj me fansat e mi mallin per t’ju kthyer skenes sapo muzikes t’i jepet serish hapesire.”

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport