Connect with us

E pergjithshme

Keto jane 8 VESHJE që ta prishin bukurinë edhe nëse ke format e përsosura trupore

Published

on

Imazhi yne ndikon ne besimin dhe humorin tone. Ne fillim njerezit na gjykojne per veshjen.
Edhe personazhet e njohur te cilet kane stiliste te medhenj ndonjehere deshtojne.

Ne kete artikull do te lexoni disa keshilla te cilat do j’u ndihmojne qe te dukeni me elegante.

1.Pantallonat e shkurtra

Pantallonat e shkurtra do t’ju bejne te dukeni edhe me te shkurtra, trupi juaj do te duket i tejmbushur dhe kofshet do te duken me rrumbullake.

Çfare duhet te beni?

Eshte me mire te veshesh pantallona te rregullta nese do te ecesh shume. Zgjidhni pantallona te zgjatura nese doni te dukeni me stil.

2.Nuanca asimetrike ne veshje dhe funde

Varianti se nese fustani apo nje skaj i tij eshte me i shkurter ne pjesen e perparme, ai do te terheq mendjen ndaj kembeve, nuk eshte tamam i vertete. Kembet do te duken me te shkurtra me veshjet dhe skajet me nje vije asimetrike.

Çfare duhet te beni?

Shmangeni kete stil nese keni lartesi mesatare. Do te dukeni me mire nese zgjidhni skajet dhe veshjet e krahut te dyfishte.

3.Fustanet e kukullave

Ky stil nuk eshte i pershtatshem per grate. Trupi do te duket me i gjere, me i mbushur dhe joproporcional.

Çfare duhet te beni?

Kembet tuaja do te duken me te gjata nese zgjidhni veshje te ngushta dhe te shkurtra. Vishni nje fustan te gjate nese jeni e gjate pasi do te nxirrni ne pah bukurine e belit dhe kofsheve.

4.Bluza Peplum dhe fundet

Ky stil ‘shton’ disa kile ndersa belin e thekson.

Çfare duhet te beni?

Zgjidhni nje rrip te bukur nese doni te theksoni belin tuaj. Provoni nje skajim te larte te belit nese deshironi ta fshihni barkun tuaj.

5.Palltot pelerina

Grate duken me te shkurtra dhe me te plota me kete stil.

Çfare duhet te beni?

Zgjidhni nje gjatesi te mesme te gjate te bere nga pelhura te buta nese vertete e deshironi nje pallto.

6.Trikot

Vajzat e dobeta duken vertete te ngatheta dhe te fryra ne keto stile edhe pse ato jane te dizenjuara per te fshehur papersosmerite e trupit.

Çfare duhet te beni?

Perdorni nje rrip qe do te nxjerre ne pah belin dhe gjoksin tuaj nese vendosni te vishni nje veshje me triko.

7.Golfet

Golfi zbulon shume problem nese nuk dini si ta mbani ate. Ai mund te nxjerre ne pah edhe mangesi te vogla te trupit pervecse mund te ndaje qafen tuaj.

Çfare duhet te beni?

Futeni golfin ne pantallona ose funde per te theksuar belin tuaj. Asnjehere mos vishni nje golf qe mbulon ¼ e qafes. Zgjidhni golfe ne ngjyra te hapura jo te ndezura nese doni te fshihni peshen e tepert.

8.Fustanet Linje – A

Vajzat duken me te plota me kete stil. Imazhi juaj nuk te jete i kendshem nese pelhura eshte shume e ashper dhe e rende.

Çfare duhet te beni?

Me ndihmen e nje fustani te ngushte, tregoni formen tuaj te bukur te trupit.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport