Connect with us

Lajme

Kjo eshte dieta qe i ben vipat fiber/ Ja si te hiqni deri 4 KG peshe ne vetem 1 jave me DIETEN e VIPAVE, ruajeni

Published

on

Te humbasesh kile te teperta ne shtepi eshte nje gje shume e veshtire. Por me shume vullnet dhe me nje diet te mire mund te arrini te humbisni disa kile.

Ne kete artikull do te sjellim nje diet e cila zgjat 7 dite dhe do te humsini 4 kile.

Ashtu si dhe ne cdo diet tjeter eshte shume e rendesishme qe t’i permbaheni ne menyre te rrepte..

Programi i dietes 1 javore

Mengjes

Mund te zgjidhni nje nga keto fruta: 1 grejpfrut , 1 banane, 1 molle, 2 kivi, 1 thel ananas te fresket ose 6 luleshtrydhe.

Mund te zgjidhni proteina nga nje nga keto: 200 ml qumesht ,200 gr kos, 1 veze ose 30 gr djathe.

Kurse per karbohidrate mund te zgjidhni: 1 fete buke, 30 gr musli ose 2 krakers.

Mesdite

Zgjidhni nje nga perimet: 1 tas brokolo, 1 tas karota, 1 tas laker, 2 domate ose 1 tas spinaq.

Proteina mund te zgjidhni: 120 gr pule ,120 gr peshk, 120 gr mish, ose 1 veze dhe nje te bardhe.

Kurse karbohidrate mund te zgjidhni: 1 racion patate ,1 tas makarona, ose 1 fete buke.

Darka

Ne darke mund te hani: ½ tasi rrush ,100 gr kos me nje nga frutat, 1 thel ananas, 1 molle ose nje portokall.

E rendesishme:

Beni gjimnastike sa te mundeni dhe pini shume uje. Mishrat te jene pa dhjam , pula te jete pa lekure , bulmetet me yndyre te ulet dhe gjithmone gatuani me pak vaji. Shmangni sheqerin,pijet freskuese me gas dhe sa me shume kripen.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport