Connect with us

Lajme

Ky eshte SERUMI BIO qe Almeda Abazi pergatit ne kushte shtepie per lekure si BEBE/ Ja si ta pergatisni ne 2 minuta

Published

on

Pershendetje mikesha kudo qe ndodheni. Pak ditë më parë, Almeda Abazi postoi maskën e radhës në story-t e saj të Instagram.

Ajo ndan shpeshherë “sekretat” e saj të bukurisë, që bëhen lehtësisht në shtëpi, edhe pse kjo maskë ishte hera e parë që përdorej edhe nga Almeda. Ruajeni kete recete qe ta keni gjithmone

Ju duhen këto përbërës:

– E bardhë veze

– Xhel Aloe Vera

– Pak mjaltë

– Letra të thjeshta, të thata

– Përzieni bashkë 3 përbërësit e parë deri sa të krijohet një masë homogjene.

– Vendoseni maskën e krijuar në fytyrë dhe më pas mbulojeni fytyrën me letrat e thata.

– Mbajeni për disa minuta derisa letrat të duken “si të ngrira” mbi lëkurë dhe hiqini më pas, duke krijuar kështu një lloj maske peel-off në shtëpi.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport