Connect with us

E pergjithshme

Lekure e lemuar si BEBE/ Ky eshte SERUMI BIO qe zevendeson kremrat e shtrenjte, ruajeni

Published

on

Nje aspekt jetesor i paraqitjes se jashtme per nje grua dhe vajze edhe perkujdesja ndaj lekures.Me kalimin e kohes lekura behet me e ndjeshme ndaj njollave dhe rrudhave. Keto te fundit mund te parandalohen edhe me trajtime natyrale te pasura me vitamina dhe minerale pervecse me produkte kozmetike apo duke u ushqyer shendetshem

Faktor qe ndikon ne perkeqesimin e shendetit te lekures sipas eksperteve nuk eshte vetem mosha.

Klima, ushqyerja e keqe dhe duhanpirja jane disa faktore te tjere qe ndikojne te cilat fale serumit te meposhtem krejt natyral mund te zbehen.

Ky serum e ben lekuren me te bute, me shkelqimin e freskine e nje 20 vjecareje duke lu ftuar rrudhat dhe njollat e lekures.

Perberesit:

2 kapsula vitamine E,

Çaj jeshil pluhur,

Xhel Aloe Vera

1 gote me uje,

2 pika vaji esencial sipas preferences,

Fara lini

Pergatitja:

Pasi te keni zier ujin ne temperature mesatare, shtoni farat e linit dhe i lini te ziejne deri ne momentin qe vereni formimin e nje xheli me shkume. Pas kesaj shtoni cajin jeshil pluhur, lereni te ziejne bashke per 10 sekonda dhe me pas hiqni enen nga zjarri. Kullojeni lengun dhe hidheni ne nje shishe plastike ose qelqi. Shtoni kapsulat e vitamines E dhe Xhelin e Aloe Veres. Me ndihmen e nje gjipere mund te nxirrni lengun e kapsulave te vitaminave. Perzieni mire te gjithe perberesit duke i shtuar dhe vajin esenical. Kete shishe me serumin natyral mund ta perdorni deri ne 8 dite duke e ruajtur ne frigorifer.

Si te perdorni serumin natyral ne lekure

Pasi te keni pastruar fytyren, thajeni me kujdes dhe duke e masazhuar me levizje rrethore, aplikoni serumin ne fytyre me delikatese. Vazhdoni masazhimin derisa serumi te perthithet nga lekura plotesisht. Do te shikoni se ajo do te jete plote drite, e bute dhe e shendetshme. Do te vereni qe shendeti i lekures do te permiresohet ndjeshem duke u transformuar plotesisht nese e aplikoni rregullisht serumin.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport