Connect with us

Jete

Lekure e paster si BEBE/ Ja si te pergatisni SERUMIN BIO qe zevendeson kremrat e shtrenjte

Published

on

Pak ditë më parë, Almeda Abazi postoi maskën e radhës në story-t e saj të Instagram.

Ajo ndan shpeshherë “sekretat” e saj të bukurisë, që bëhen lehtësisht në shtëpi, edhe pse kjo maskë ishte hera e parë që përdorej edhe nga Almeda.

Ju duhen këto përbërës:

– E bardhë veze

Një tjetër maskë në shtëpi për fytyrën, nga

– Xhel Aloe Vera

Një tjetër maskë në shtëpi për fytyrën, nga

– Pak mjaltë

Një tjetër maskë në shtëpi për fytyrën, nga

– Letra të thjeshta, të thata

Një tjetër maskë në shtëpi për fytyrën, nga

– Përzieni bashkë 3 përbërësit e parë deri sa të krijohet një masë homogjene.

– Vendoseni maskën e krijuar në fytyrë dhe më pas mbulojeni fytyrën me letrat e thata.

– Mbajeni për disa minuta derisa letrat të duken “si të ngrira” mbi lëkurë dhe hiqini më pas, duke krijuar kështu një lloj maske peel-off në shtëpi.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport