Connect with us

Lajme

Maska e famshme me ASPIRINE/ Ky eshte trajtimi qe do e gezoje tejmase lekuren tuaj

Published

on

Përvec përdorimit të rregullt të aspirinës , mund ta përdorim atë edhe për të mbajtur lëkurën të pastër dhe të shëndetshme.

Aspirina ka veti anti-inflamatore e cila ndihmon për të trajtuar lëkurën, si dhe infl amacionet e trupit.
Përfitimet e maskës së fytyrës me aspirinë:

Aspirina pastron poret e bllokuara të lëkurës, duke ulur shanset e formimit të akneve.

Eliminon qelizat e vd ekur nga lëkura.

Ajo lufton me zbardhje e lëkurës që ndodh për shkak të plakjes dhe dëmtimit të diellit.

Ndihmon në reduktimin e rrudhave si dhe linjave të shkëlqyera të shkaktuara për shkak të vetive anti-inflamatore.

Maska zbatohet për të ulur sytë e fryrë, për shkak të aftësisë së saj për të ulur enjtjen.

Si të përdorni maskën e fytyrës së aspirinës:

Për të marrë rezultatet më të mira të mundshme, zgjidhni të përdorni aspirina të papërpunuara.

  1. Maska e fytyrës me kos dhe aspirin:

Përbërësit :

5 tableta të grimcuar aspirina
1 lugë gjelle kos
1 lugë gjelle mjaltë

Përgatitja :

Fillimisht shtypni 5 tableta aspirina.

Shtoni një lugë kos dhe një lugë mjaltë në aspirinën pluhur.

Miksoni këto përbërës mirë.

Përhapni maskën në fytyrë, veçanërisht në zonat e prirura nga aknet dhe e lini për 20 minuta.

Së fundi shpëlarje me ujë të vakët.

Koha më e mirë për ta aplikuar: Gjatë natëS.

Përdorimi : Një herë në ditë.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport