Connect with us

Lajme

Maska e famshme me kafe e Almeda Abazit/ Kjo eshte receta BIO per lekure si bebe, ruajeni

Published

on

Bukuroshja Almeda na ka treguar sekretin e saj disa kohe me pare per nje lekure si te bebes.

Shikojeni lekuren e Almedes. A s’ngjan si magji? Po, ngjan. Ne fakt eshte efekti i kafese turke dhe disa perberesve te tjere qe mund t’i keni ne kuzhine.

Disa perberes lehtesisht te gjendshem ne shtepite tona bejne mrekulli ne fytyre

Mjalte, kos,veze,kafe dhe kanelle ka perzier bukuroshja dhe e ka mbajtur per 15 minuta ne fytyre. Me pas ka vene te bardhen e vezes per nje ngritje natyrale te lekures.

Per ne shume une ju sygjeroj te ndiqni videon dhe te shikoni hap pas hapi pergatitjen e maskes.

I perzieni te gjitha bashke. E lini ne fytyre per 15 minuta. Pasi ta keni hequr lyejeni fytyren me te bardhen e vezes, e mbani 10 minuta me pas e lani. Pas kesaj masazhojeni me vaj ulliri

Kjo recete behet 1 here ne jave ose 1 here ne dy jave.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport