Connect with us

Jete

Maske me e mire se BOTOX-i/ Ky eshte SERUMI qe ju ben lifting te lekures, ruajeni

Published

on

Nje femer duket gjithmone bukur me nje fytyre pa rrudha. Ne nje moshe te caktuar rrudhat jane nje proces natyral qe ndodhin. Metodat per trajtimin e tyre jane te ndryshme dhe zgjidhja ideale jane alternativat natyrale.

Ajo per te cilen keni nevoje eshte maska me kakao dhe avocado.
Kakao mund te pengoje ne menyre te konsiderueshme zhvillimin e rrudhave ne fytyre sepse eshte e pasur me antioksidante. Ajo mund te perdoret edhe ne kozmetike ashtu si edhe ne kuzhine.

RUAJENI RECETEN QE TA KENI GJITHMONE

Kjo maske eshte shume efektive qe te eleminoni rrudhat ndaj lexoni me poshte:

Perberesit qe ju nevojiten jane :

1 avokado

3 luge çaji kakao

2 luge çaji mjalte

1 luge çaji kanelle

Pergatitja:

Ne fillim pastroni avokadon, vendoseni ne nje ene dhe prejeni ne copa. Shtypeni ate me ane te nje piruni dhe shtoni kanellen,kakaon, dhe mjaltin. Miksojeni derisa sa te krijohet nje past dhe aplikojeni ne fytyre per 10-15 minuta. Shpelajeni fytyren me uje te ngrohte dhe rekomandohet ta perdorni 2 here ne jave.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Flexible

Jete5 days ago

Sot eshte modele me e pelqyer/ Ja si dukej Bleona Qerreti kur ishte femije

Bleona Qereti, e njohur profesionalisht si Bleona, është një këngëtare, ndërmarrëse dhe aktore shqiptare-amerikane. Që nga viti 2009, Bleona ka...

Jete5 days ago

Xhensila poston foto nga makina/ Bes Kallaku nuk e le dot pa e komentuar, ja cfare i shkruan

Xhensila Myrtezaj eshte nje nga kengetaret me te famshme dhe me te dashura per publikun shqiptar. Me kengen e re...

Jete6 days ago

Brenda shtepise luksoze te Rudina Dembacaj/ Kjo eshte vila ku ajo po jeton me Markun

Rudina Dembancaj shfaqet gjithmone shume e lumtur ne shoqerine e partnerit te saj Mark Frrokut. Aktrorja e njohur ka postuar...

Jete6 days ago

I ndoqi fati i keq/ Keto jane 7 CIFTET VIP qe u ndane pasi ben tatuazh per njeri tjetrin

Teksa jetohet nje histori dashurie asnje nuk e mendon ndarjen. Shume cifte shtyhen nga dashuria e madhe dhe bejne tatuazhe...

Jete2 months ago

Duhet te prisni deri ne daten 6 Shtator/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Dashi Mund të mbështeteni në një pozicion të mirë të Hënës. Me siguri kjo nuk është e mjaftueshme për të...

Jete3 months ago

Flirtues dhe tradhtarë/ 5 shenjat e horoskopit të cilave nuk duhet tu besohet aspak

Binjakët Ndër pesë shenjat më pak besnike të horoskopit janë Binjakët . Të lindurit e kësaj shenje kanë tendencë të...

Jete3 months ago

HOROSKOPI javor 27 Korrik-2 Gusht i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Dashi: Takime të nxehta! I dashur Dash, ardhja e gushtit ju sjell shumë pasion dhe një lajm të mirë në...

Jete3 months ago

Do takoni nje njeri qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK I DT 25 DHE 26 KORRIK 2020 NDJENJA ANTAGONISTE E Shtune dt 25 dhe e Djele dt 26...

Jete3 months ago

Do te merrni vesh disa thashetheme per veten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 24 KORRIK 2020 E Pamundura e mundur dhe Anasjelltas Sot e Premte dt 24 Korrik dhe hena...

Jete3 months ago

Harrojini metodat e dhimbshme të depilimit/ Kjo eshte metoda me e mire per ta bere trupin drite

Ka metoda te ndryshme perfshire ato natyrale dhe trajtime te ndryshme mjeksore per te eleminuar qimet nga trupi. Por metodat...

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport