Connect with us

Lajme

Me barkun e sheshte dhe trupin si fiber/ Keto jane MAMAT VIP qe kane trupin me te bukur pas lindjes

Published

on

Si u dobesuan pas shtatzenise? Mamate “VIP” na tregojne sekretin e tyre
Te haj e te mos shendoshet eshte endrra e cdo femre. Sidomos pas shtatezanise lu fta me deshiren e madhe per te ngrene dhe me humbjen e kilogrameve te teper behet edhe me e madhe.

Lind frika nese trupi do te kthehet ne gjenjen e meparshme pasi peson ndryshim te medha.

Por si kane arritur te ruajne linjat perfekte pas lindjes se bebave, Vip-at ?

Gjate shtatezanise Jonida Maliqi shtoi 20 kilograme. Kengetarja arriti te rikthej shume shpejte linjat trupore dhe tregoi se ka ngrene cdo ushqim madje dhe ato qe konsideronte te ndaluara.

Por Jonida na tregon se si i hoqi kilogramet e tepert dhe ja cfare thote ajo:

“Fillimisht mora nje hap dhe ushtrohesha 30 minuta çdo dite. Pastaj lexova librin e dietologut te madh Dukan dhe ne baze te keshillave te tij humba 20 kilograme. Pastaj ishte ime moter qe me keshilloi nje diete me antioksidante, qe permbanin kryesisht perimet dhe ne kete menyre arrita peshen time ideale. Mjafton vetem pak sport dhe vullnet mbi te gjitha qe te gjesh vullnetin tend. Gjithashtu, edhe shetitjet me karroce me mbajten shume ne forme”.

Shume peshe gjate shtatzanise mori eshte Ciljeta Xhilaga. Qe te ktheje linjat trupore pas lindjes kengetarja ka treguar se e kane ndihmuar palestra non-stop dhe regjimi ushqimor. Ciljeta ka thene :

“Jam perpjekur te reduktoj buken dhe brumerat duke bere pjese te menuse sime me shume produkte toke”.

Gjate shtatezanise nuk mund t’i shpetonte shtimit ne peshe edhe pse Adelina Ismaili eshte dalluar gjithmone per format e saj se ksi. Pak kohe pas ardhjes ne jete te Uliksit ajo i humbi 37 kilogramet qe shtoi. Kengetarja tregoi se i humbi kilogramet me sport dhe diete. Ajo gjithashtu ka filluar te humbe pak nga pak kilogramet pasi pas muajt te katert Uliksi e ka lodhur shume.

Vetem 11 dite pas lindjes se vajzes se saj Dezi , Suada Sherifi ka postuar nje foto ne “Instagram” dhe shkruan:

“Kam veshur te njejtin fustan qe kam veshur para se te ngelja shtatzene”. Bukuroshja na ka habitur me pamjen e saj. Po si arriti Suada ti rifitoj linjat kaq shpejt? “E verteta fare eshte qe, perveç nje regjimi qe une e kam mbajtur edhe gjate shtatzenise, qe konsiston ne nje diete te shendetshme, une ushtrohem ne palester 2-3 here ne jave. Nje faktor kyç eshte geni dhe metabolizmi. Plus vite te tera qe kam luajtur basketboll, jane nje ndihme shume e madhe per t’u rikthyer ne forme”.

Kengetarja Soni Malaj eshte nene e nje vajze dhe pas lindjes se Annes u duk sikur pesha e saj iku si me magji. Ne nje motiv lumturie palestra eshte kthyer per te dhe Soni ka nje sekret tjeter qe e mban trupin ne forme. Ajo ka treguar se pi 4 litra uje ne dite dhe se ha shume vakte gjate dites qe e permbajne me se shumti proteina. Keto ushqime e ndihmuan edhe ne krijimin e muskujve te barkut.

Kengetarja simpatike Ledina Cela eshte nene e dy femijeve dhe gjithmone na ka habitur me linjat e saja perfekte. Fale genit dhe kujdesit ndaj ushqimit kane qene arsyet qe ajo ka treguar se ka nje fizik kaq te persosur. Jashtezakonisht shume e ka ndihmuar eshte joga pas te ciles eshte e pasionuar.

Pasi lindi Renen, Nora Istrefi iu kthye regjimit te saj te perhershem. Edhe gjate shtatezanise e motivuar nga Roberti ,Nora e ka ruajtur kete zakon prej kohes dhe nuk ka reshtur se ushtruari.Stervitje ne palester rregullisht dhe gjithashtu eshte shprehur se mundohet te konsumoje proteina si mishi i pules. Ajo ka shmangur embelsirat dhe karbohidratet.

Amarda Toska rreth 5 muaj më parë u bë nënë e një vajze, e cila quhet Sia. Vetëm një muaj pas sjelljes në jetë të vajzës Ami publikoi një foto në Instagram ku shfaqej në super formë.\

Gjatë muajve të verës ajo  ka qenë me pushime në Francë dhe së fundmi në Greqi, nga ku ka publikuar foto të shumta ku bien në sy linjat e saj sek si.

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj më 12 korrik u bë nënë për herë të parë e një vajze, të cilën e pagëzoi me emrin e veçantë, Ajka. Vetëm 2 javë pas lindjes ajo publikoi në Instagram një foto ku shfaqet më në formë se kurrë duke na surpizuar të gjithë me pamjen e saj

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport