Connect with us

Jete

Me te dobta dhe elegante/ Keto jane 8 sekretet e veshjeve qe do ju tregoj 5 kg me pak

Published

on

Jo gjithmonë na del koha që të merremi maksimalisht për të mbajtur format në mënyrë të përsosur. Dhe të gjithave na ndodh që kur duam të vishemi dhe të dukemi mirë duhet t;ja dalim dhe pse kemi vetëm pak minuta kohë.
Dritare.net për këto raste të veçanta ju sjell truket më efektive që do t’ju ndihmojnë të dukeni të shkëlqyeshëm pothuajse në dy minuta!

Zgjidhni këpucë të rehatshme

Për t’i bërë këmbët më të gjata dhe trupin tuaj zbehta, duhet të mbani këpucë të ngjashëm me ngjyrën e lëkurës. Mundohuni të vishni rroba që ngjasojnë me ngjyrën e lëkurës tuaj

Nëse keni pantallona apo triko, zgjidhni këpucë me ngjyrë të ngjashme me tupin tuaj. Ky truk funksionon sepse vizualisht shton gjatësinë e këmbëve dhe ju do të dukeni disa centimetra më lart.

Mos blini gjëra me përmasa më të vogla ose më të mëdha. Rroba të tilla vetëm do të nxjerrë në pah të metat tuaja dhe harxhoni disa lek kot.

Mbajeni gjithmonë shpinën drejt

Qëndrimi i duhur mund ta bëjë çdo grua të duket e mrekullueshme dhe gjithashtu e bën belin tuaj të duket më i hollë. Kjo është arsyeja pse lëkundja nuk është e rekomandueshme sepse të bën të dukesh keq.

Mësoni teknikat themelore të konturimit

Make up që ju bëni duhet të jetë perfekt që ju të fshihni problemet në fytyrë që mendoni se i keni. Ju vetëm duhet të mësoni se si të përdorni tonet e errëta dhe të lehta në mënyrë korrekte. Rregulli kryesor që duhet të mbani mend është që të errësoni gjithçka që dëshironi të fshihni dhe të lehtësoni gjithçka që dëshironi të theksoni. Është gjithashtu e rëndësishme të mbani mend rendin e aplikimit. Së pari, përdorni një theksues dhe më pas aplikoni tonin më të errët. Sigurisht, mos harroni se skajet duhet të jenë të padukshme.

Bëni tonin tuaj të lëkurës pak më të errët

Nëse keni probleme me celulitin ju duhet vetëm duhet të ndiqni disa rregulla të thjeshta. Filloni pastrojeni lëkurën tuaj dhe përdorni një pastrim të trupit. Pastaj zbusni lëkurën tuaj me një krem ​​të veçantë. Nëse keni lëkurë të thatë, përdorni një sfungjer të butë në vend të një pastrimi. Hidratoni lëkurën disa herë. Kushtojini vëmendje të saktë gjunjëve dhe bërrylave.

Zgjidhni materialin e duhur

Mos blej rroba të bëra me material imitim ose rroba që janë shumë të ngushta. Shmangni siluetën katrore dhe linjat këndore pasi ato vetëm do të tërheqin vëmendjen dhe nuk do ndihesh komode. Për të mbuluar ndonjë gabim, zgjidhni rroba të bëra nga pëlhura të lëmuara dhe fleksibël.

Zgjidhni aksesorët e duhur

Shallet e forta mund të mbingarkojnë imazhin tuaj të përgjithshëm. Ju mund të vendosni vetëm një shall dhe lirojeni atë në mënyrë që të jetë në gjendje ta fusni nën një rrip ose një rrip. Shkallët që janë të rrumbullakëta ose të formës V janë zgjidhja më e mirë. Gjithashtu, lini 2-3 butona të zbërthyera pranë zonës së qafës. Qafore të gjata që nuk janë të vëllimit të rëndë dhe të vegjël do të përsosin imazhin tuaj.

Merrni sugjerimin e stilistes suaj

Krehjet voluminoze po prerja e flokve në forma të çuditshme mund të sjellin mosbalancim në pamjen tuaj. Kur të shkoni te salloni juaj, jepjani mirë idenë stilistes suaj se si dëshironi t’i prisni flokët.

Prerjet e shkurtra duken të mira kur qafa juaj është fshehur nën flokë dhe flokët pranë veshëve janë pak më të zgjatur. Rekomandohet gjithashtu për të shmangur hairstyles që janë pak shumë “krijuese”. Flokët e gjata dhe të drejta zakonisht nuk i përshtaten vajzave të shëndosha. Hairstyles të tilla theksojnë pjesët problematike. Nëse nuk doni t’i prisni flokët tuaj të gjatë, përpiquni të shtoni një volum mbi flokët mbi shpatullat.

Përdorni korse, por jo gjithmonë

Jo çdo ditë, por për raste të veçanta korseja do ju ndihmojë që ju të dukeni më të dobëta posht një fustani

Përveç kësaj, është e dobishme jo vetëm për gratë me peshë të tepërt, por edhe për gratë që duan të fshehin celulitin ose rrudhave në zonat e barkut. Por mos e mbani shumë shpesh, përdoreni korsen vetëm për raste të veçanta

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport