Connect with us

Jete

Me te gjata dhe elegante/ Keto jane 10 veshjet qe do ju bejne te dukeni fiber

Published

on

Duke perdorur disa zgjedhje strategjike veshjesh dhe truke stili ju mund te dukeni me elegante dhe me te dobeta kete vere.

Ne kete artikull do te lexoni 10 keshilla stili me te cilat do te dukeni me te dobeta:

1-Kombinoni te zezen me blu marine

Ky kombinim eshte shume modern dhe shume elegant njekohesisht.

2-Kerko per veshje me prerje strategjike

Vetem fale iluzionit te krijuar ne nje veshje ju mund te dukeni me te dobeta.

3-Vendosni rrip xhaketes tende

Veshjet me rrip jane nje mundesi per te krijuar bel dhe per te transformuar look-un tuaj.

4-Provo pantallona me shtat te larte

Pantallonat me shtat te larte e tranformojne trupin tuaj. Kembet do te duken me te gjata dhe gjithashtu ky stil do te sherbeje edhe si korse per barkun.

5-Zgjidh dicka te ‘fresket dhe ledhatuese’

Menyra me e thjeshte per te krijuar nje siluete me te holle eshte qe te vishni nje fustan deri tek gjuri qe i lakohet trupit tuaj por qe nuk e prek ate.

6-Trego asetet e tua

Nje varese e shoqeruar me nje dekolte te happur eshte zgjedhja me elegante per nje mbremje.Per te pasur nje look sa me te balancuar, zgjidheni veshjen me gjatesi deri ne fund te kembeve.

7-Behu shumengjyreshe

Ato qe shkojne me mire me trupin tuaj kane veshjet qe rrine ne nuancen e se njejtes ngjyre.

8-Vish nje pallto te gjate deri te kembet

Ju do te dukeni me shtatlarte dhe do te krijoni nje siluete me te gjate nese vishni nje pallto te gjate.

9-Behu vertikale

Per te krijuar pershtypjen e nje femre me te gjate dhe me te holle shtoni ne garderob funde dhe pantallona me vija vertikale.

10-Bli nje pale taka ‘nude’

Keto taka pervecse kombinohen me cdo lloj veshje, krijojne edhe pershtypjen e kembeve me te gjata.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport