Connect with us

Lajme

Meshkujt i adhurojne ne heshtje/ Keto jane 17 gjerat qe ata i pelqejne te nje femer por nuk i thone

Published

on

Me siguri kurre nuk do te dim se cfare i lidh vertete nje burre dhe nje grua edhe pse jane shkruar qindra faqe e mijera fjale.

Por jane zbuluar 17 gjera qe burrat i duan tek grate dhe ne kete artikull do te mund te lexoni se cilat jane ato. Jane ato gjera qe shkojne pertej inteligjences, simpatise apo edhe aspektit fizik…

Qetesi

Menyra se si ata merren me ngjarjet e jetes eshte nje nga aspektet qe shpesh dallon grate nga burrat. Ju duhet te ruani gjithmone nje qetesi te brendshme dhe gjakftohtesi.

Pasterti

Rendi dhe pastertia e tyre eshte nje tjeter gje qe burrat duan tek grate. Dicka qe burrat e vleresojne eshte te qenit te vemendshem ne shtepi.

Inteligjence

Shume burra terhiqen nga niveli intelektual dhe inteligjent i partnerit te tyre. Kjo cilesi tipike femerore mesohet nga nje jete e jetuar nje nje menyre te vemendshme dhe te hapur dhe jo gjithmone nga librat.

Vemendje

Nje nga 17 gjerat qe meshkujt duan tek femrat eshte vemendja. Aftesia per te perceptuar nevojat e partnerit ne çdo situate.

Kreativitet

Per nje njeri qe kthehet ne shtepi pas nje dite te lodhshme dhe te gjate nuk ka asgje me te mire sesa kur gjen nje suprize te kendshme ne shtepi. Detajet e vogla mund te japin pak shije ne jeten e nje cifti dhe te prishin rutinen e perditshme.

Disipline

Nje nga gjerat qe burrat vleresojne tek nje grua eshte edhe disiplina.

Besnikeri

Besnikeria eshte nje cilesi e domosdoshme ne nje mardhenie qe aspiron te percaktohet e rendesishme.

Miqesi

Miqesia eshte nje nder ato cilesi te personalitetit femeror qe burrat e vleresojne dhe kerkojne. Ky tipar e ben personin me empatik dhe pozitiv.

Autenticitet

Vertetesia eshte nje nga gjerat qe burrat e duan tek grate. Ky eshte nje fakt qe tregon nje personalitet te percaktuar mire dhe te forte.

Pjekuri

Qe femrat jane me te pjekura se meshkujt eshte nje gje qe thuhet shpesh. Nje grua e pjekur eshte sinonim i references dhe stabilitetit.

Optimizem

Nje burim besimi dhe shprese eshte kur ne situate te veshtira partneri di te shohe dhe vleresoj goten gjysme plote.

Perpikeri

Nese jeni nje grua e perpikte atehere keni nje arsye me shume per t’u vleresuar.

Tolerance

Aftesia e tyre per te qetesuar apo te gjejne nje marreveshje eshte nje tjeter nga gjerat qe burrat duan tek grate.

Romantizem

Per romancen e tyre shpesh grate shperblehen me dashuri dhe kjo gje atyre u pelqen shume.

Respekt

Baza e cdo marredhenie eshte respekti dhe demonstrimi i tij.

Dhembshuri

Me nje person qe di te ndjeje dhembshuri te vertete per te tjeter eshte shume e lehte te biesh ne dashuri.

Menyren si dashuron

Menyra e tyre e te dashuruarit eshte gjeja e fundit por edhe me e bukura e universalja qe burrat duan per grate.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport