Connect with us

E pergjithshme

Mos beni numra me lekuren/ Ja cfare duhet te beni cdo nate perpara se te flini

Published

on

Per te pasur nje fytyre te paster dhe te shkelqyeshme çdo mengjes,jane disa keshilla qe duhet t’i aplikosh cdo mbremje. Eshte e rendesishme per te respektuar disa rregulla çdo nate pasi lekura e fytyres eshte shume e ndjeshme.

Keshillat qe ne do ju tregojme jane keto:

Pastro duart ne fillim

Keshillohet sapun antibakterial. Nje numer bakteresh behen shkak per te qarkulluar edhe ne fytyre, nese duart nuk jane te pastra.

Grimin pastroje me pambuk.

Qe te kesh nje fytyre shume te paster grimi duhet te pastrohet me pambuk.

Fytyren lajeni me uje te ngrohte

Poret mbyllen nese e lan fytyren me uje te ftohte. Ndaj pastrimi nuk mund te jete i thelle. Keshillohet uje i vaket pasi edhe ai shume e ngrohte e thane lekuren.

Perdor produktin per pastrim

Me levizje rrethore me mollezat e gishtave dhe vetem me nje pike nga produkti i pastrimit bej edhe nje masazh duke ndihmuar qarkullimin e gj akut ne fytyre.

Pastro grimin e syve

Me produktin e pastrimin te fytyres perdore edhe per pastrimin e syve nese ka mbetur rimeli apo lapsi qe mund te shkaktoje irritime per syrin tuaj.

Perdor nje peshqir te paster

Ideal per te fshire lehtesisht fytyren eshte nje peshqir i lagur dhe i bute.Fillo nga balli, hunda, mjekra dhe faqet. Qellimi eshte vetem te heqesh qelizat e vdekura , ndaj mos perdore force.

Shpelaje fytyren

Tani shpelaje fytyren me uje te ftohte. Me fshije serish lehte me peshqir per ta hequr dhe thare lageshtiren nga fytyra.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport