Connect with us

Jete

Mos blini gjera kot me kot/ Keto jane 8 Veshjet qe ju tregojne femra me klas dhe te pasura

Published

on

Çdo vajzë do të duket fashion. Dhe ndonjëherë për t’u dukur bukur, ato harxhojnë para duke blerë gjëra të shtrenjta, duke besuar se kostoja është e barabartë me stilin. Jo, nuk është kështu. E bukura qëndron te detajet, jo çmimi. Dritare.net ka sjellë për ju 8 truke si të visheni si milionerë pa harxhuar shumë para.

1- Ndryshojini shpesh aksesorët dhe kopsat e veshjeve. Aksesorët e vjetër mund ta bëjnë të papëlqyeshëm stilin tuaj. Ndaj shkoni në dyqane, merrni aksesorë që qepen të jenë të modës. Mos ndryshoni pallton, por kopsat.

2- Shikojini nga afër dhe me shumë vëmendje nuancat komplekse! Hidhini një sy fotos poshtë dhe do të shihni se grija në të djathtë duket shumë më e bukur, më fine, kur krahasohet me versionin e zbehtë.

3- Kushtojini vëmendje të veçantë pëlhurave.

4- Harrojini veshjet-çantat e rreme të stilistëve. Një rrobë ose çantë që është dizajnuar nga një stilist pa shumë emër mund t’ju japë më shumë stil dhe hijeshi.

5- Kushtojini vëmendje të brendshmeve të duhura. Të brendshmet luajnë rolin dytësor për krijimin e siluetës së përsosur. Është e rëndësishme zgjedhja e sutjenave të duhura apo mbathjeve. Zgjidhni mbathje që rrinë mirë me pantallonat, fundet dhe ju ngrenë vithet.

6- Qëndroni te ngjyrat e ngrohta.

7- Zgjidhni aksesorë që bëjnë kontrast.

8- Mbusheni gardërobën me veshje dhe aksesorë që kombinohen me gjërat kryesore. Mos merrni gjëra të padobishme./K.C/dritare.net

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport