Connect with us

Jete

Mos e lini pushin dhe qimet tju turperojne/ Kjo eshte receta BIO per heqjen e qimeve pergjithmone

Published

on

Depilimi eshte zgjidhja me efektive qe njohim dhe vera ka zgjuar tek femrat deshiren per te eleminuar nje here e mire te gjitha qimet e bezdisshme ne trup dhe ne fytyre.

Idealja do te ishte te gjenit nje metode sa me te dobishme per te shpetuar nga ky problem ne pamundesi per te shpetuar pergjithmone nga qimet. Qimet e padeshiruara ne fytyre nuk mund te eleminohen asesi me brisk apo makine depiluese dhe ndaj cdo pjese e trupit kerkon metoda specifike depilimi.

Perberesit :

– 2 maje luge çaji me miell qiqrash

– ¼ luge çaji me shafran Indie

– 3-4 luge çaji qumesht i paperpunuar

-1 luge çaji leng limoni

– 1 luge çaji vaj kokosi

Shtoni te gjithe perberesit ne nje ene dhe i perzieni derisa te formohet nje mase kremoze. Ne momentin qe masa e krijuar ndahet lehtesisht nga luga atehere ajo eshte gati. Me ndihmen e mollezave te gishtave perhapeni ne te gjithe fytyren dhe lereni derisa te thahet.

Nese keni ndjesine e terheqjes ne fytyre, nuk eshte asgje per t’u shqetesuar dhe pasi maska te jete mpiksur shperbejeni me gishta. Duhet aplikuar nje jave me radhe derisa te arrihet rezultati i deshiruar dhe gjithashtu kjo recete ndihmon per te hequr papasterite nga lekura.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport