Connect with us

Jete

Mos i digjni floket me pjaster/ Ja si te drejtoni floket pa perdorur nxehtesi me receten BIO, ruajeni

Published

on

Fale shumellojshmerise se produkteve qe gjenden ne treg eshte shume me e thjeshte se me pare qe te kujdesesh per floket. Pavaresisht kesaj femrat nuk gjejne kurre qetese sepse do te kete gjithmone dicka qe shkon keq. Kjo metode eshte edhe nje metode natyrale per drejtimin e flokeve pa nxehtesine e pjasterit..

Ne kete artikull do te lexoni nje trajtim shume interesant qe do te ndryshoje pergjithmone gjendjen e flokeve tuaj.

TE LANI FLOKET ME UTHULL MOLLE

1.Balancon nivelin e pH-it te flokeve dhe skalpit te kokes:

Shampoja ose balsami crregullojne normat e pH-it i cili duhet te jete ne nivelet 4 dhe 5. Ne kete menyre ju do te keni floke te djegur dhe te thate. Ph-i i flokeve rregullohet pa demtuar yndyren natyrale nga aciditeti natyral i uthulles se molles.

2.Lu fton zbokthin:

Uthulla e molles ka veti te forta a ntimykotike dhe an tibakteriale. Kjo uthull lu fton bakteret qe shkaktojne kruajtje, thatesi te skalpit te kokes dhe zbokth.

3.Hidraton floket:

Hidratuesi me i mire natyral qe mund te perdorni per floket tuaj eshte uthulla e molles. Floket tuaj do te krihen me lehte dhe do te jene me te bute.

Ne menyre qe te perfitoni nga vetite e saj te mrekullueshme duhet te zgjidhni nje uthull molle organike. Fillimish lani floket me nje shampo organike dhe me uje te vaket. Lagni floket ne larjen e fundit me nje gote uji me uthull molle(150-200ml) . Per me shume lehtesi perdorni nje shishe spray. Ne fillim masazhoni rrenjet e flokeve dhe me pas majat. Shpelani koken pa perdoror balsam pas 5 minutash. Kur floket te jene thare era e forte e uthulles do te zhduket. Rekomandohet qe t’a perserisni dy here ne jave kete trajtim.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport