Connect with us

Jete

Mos i shtrydh me pikat e zeza/ Kjo eshte receta BIO qe do jua beje lekuren si bebe, ruajeni

Published

on

Të gjithë jemi acaruar të paktën një herë me pikat e zeza në fytyrën tonë..

Mirëpo çfarë janë pikat e zeza që shfaqen në lëkurë?

Ato janë gunga të vogla që shfaqen në lëkurën tuaj për shkak të poreve të bllokuara. Këto gunga quhen pika të zeza sepse sipërfaqja duket e errët ose e zezë. Ato janë një lloj i butë i puçrrave që zakonisht formohen në fytyrë, por ato gjithashtu mund të shfaqen edhe në pjesë tjera të trupit.

Së fundmi, makeup artistja Sellma ka ndarë në llogarinë e saj një maskë në kushte shtëpi për të larguar pikat e zeza, dhe për të pastruar lëkurën nga yndyra e tepërt..

Maske per ZHDUKJEN e pikave te zeza/mitiserave !! ?

– Lagni nje peshqir te vogel me uje te nxehte.⠀

– E mbani peshqirin 2 minuta ne hunde ose ne vendin ku i keni pikat.⠀

Perberesit e maskes:⠀
– nje luge gjelle uje te vaket⠀

– nje luge gjelle sode buke⠀

– nje luge gjelle paste dhembesh⠀

Perzieni ato se bashku. Pastaj, perdoreni nje brushe te re te dhembeve per te aplikuar masken ne lekure dhe gjithashtu masazhojeni hunden ne vendin e pikave.⠀

E mbani 5 minuta te plote dhe shperlajeni fytyren me uje te vaket.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport