Connect with us

Jete

Mos jetoni ne 1 perralle/ Keto jane 10 gjerat qe bejne meshkujt qe tradhetojne gruan e tyre

Published

on

1. Të thotë në fillim se nuk është gati për një marrëdhënie. E megjithatë vazhdon të të flasë e të të bëjë të kuptosh se është diçka serioze. Ti thjesht vazhdon me të sepse mendon se është i ëmbël, të jep vëmendje dhe mendon se mund të ndryshojë mendjen e të kuptojë se je “e duhura”.

2. E vendos telefonin në airplane mode
Në këtë mënyrë ti s’mund ti shohësh mesazhet që i vijnë kur i kërkon telefonin ose kur bëni foto bashkë me telefonin e tij.

3. Mban bishtalec

Burrat që kanë flokët bisht, janë të dyshimtë.

4. E merr telefonin me vete sa herë shkon në banjë.

5. Ka më shumë mikesha femra se ti. Ka shumë pak miq djem.

6. Nuk ke takuar shumë miq të tijët edhe pse rri shumë me të. Ata janë gjithnjë të zënë.

7. Bateria e telefonit të tij bie shumë më shpejt se mesatarja e njerëzve të tjerë, duke e bërë të pakapshëm për periudha të caktuara kohe.

8. Ai të jep mjaftueshëm vëmendje për të të mbajtur vërdallë por jo aq sa për të ecur përpara me marrëdhënien tuaj.

9. Ka gjithnjë një arsye pse s’mund ta takosh. Si psh, s’është i sigurtë “se kur do ta mbarojë punën” ose “janë vetëm djem, ata me të cilët ka dalë”.

10. Sa herë e kritikon për diçka, të tipit pse s’kthen përgjigjje, ose pse se hap telefonin, të kthehet ty duke të thënë se je shumë kërkuese ose e çmendur.

11. Ai nuk e kërkon më i pari s eksin.

12. Nuk e di kurrë se ku është dhe refuzon të të ketë në aplikacione si “Find my Friends”

13. Ai i referohet vetes herë pas here si vetmitar. Koha për t’ja futur vrapit vajza!

14. Nuk di të komunikojë dhe i duhet shumë të të kthejë përgjigjje. Sepse është duke i çuar mesazhe shumë vajzave të tjera kështu që i duhet kohë për të folur me ty.

15. Herë pas here pranon të bëni plane e më pas ti prish planet. Si psh, të thotë se do vijë tek dasma e kushëririt tënd e më pas sillet çuditshëm kur i thua të merrni me qera një makinë për të shkuar.

16. Zhduket nga qarkullimi herë pas here

17. Nuk mund të përkushtohet. Me ty ose planet e të ardhmes, edhe për gjëra që do të bëni të Shtunën që vjen.

18. Ai gënjen dhe për gjëra të parëndësishme që duket se nuk kanë asnjë rëndësi.

19. Kushdo që ndjek në Instagram është diçka që duket si një grua se ksi dhe gjysmë nudo

20. Ka shumë numra telefoni të ruajtur pa emra në celularin e tij. Mund të jesh e sigurtë se janë vajza që flasin me të, më saktë flirtojnë.

21. Nuk e ke takuar familjen e tij. Ndoshta vetëm mamanë por ajo se ka idenë se çfarë bën djali i saj dhe e ke takuar vetëm për një orë.

22. Gjen mesazhe alarmuese në telefonin e tij, të tipit: “I ke bërë testet?”

23. I ka mesazhet e celularit të ruajtura në ipad në një folder që quhet “E fejuara”

24. Duket sikur flirton me shoqet e tua.

25. Nëse ti përballesh me partnerin tënd në një mënyrë të sinqertë dhe e qetë për diçka që të bën të mos ndjehesh rehat dhe ai të kthehet duke bërtitur në mënyrë jo racionale, atëherë është për shkak se është “I kapur!”

Një marrëdhënie dashurie përfshin besim dhe mënyra që të tregojnë përkushtimin, dhe jo quizze dhe vetëm pyetje.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport