Connect with us

Jete

Mos tju trembin fare RRUDHAT/ Kjo eshte receta BIO per lekure te lemuar si BEBE

Published

on

Ajo qe cdo femer do te donte pas moshes 40 vjecare eshte nje fytyre e shendetshme pa qeska poshte syve dhe mbi te gjitha pa rrudha. Fytyra si cdo gje tjeter duhet t’i nenshtrohet proceseve natyrale te plakjes. Fytyra humbet aftesine e saj elastike, nderkohe qe indet lidhore nuk furnizohen me me oksigjen te mjaftueshem dhe kolagjen ,ndaj nder shenjat e para qe vihen re jane rrudhat.

Ne kete artikull do te lexoni nje maske e cila do te zbehe shenjat e vitave, do t’i jape freski dhe gjalleri fytyres suaj. RUAJENI RECETEN.

Perberesit qe ju duhen:

1 avokado

2 luge çaji kafe

2 luge çaji mjalte

1 e kuqe veze

1 luge gjelle vaj bajamesh

1 maje luge maja birre

Pergatitja:

Si fillim pastroni avokadon, vendoseni ne nje ene dhe prijeni ne copa te vogla e kalojeni ne blender. Me pas shtoni gjysmen e luges me vaj bajamesh ne menyre qe maska te behet me e lengshme. Sipas deshires shtoni te gjithe perberesit e tjere, vajin e mbetur, kafene, vezen,mjaltin dhe majan. Miksojini te gjithe perberesit deri te formohet nje lloj paste dhe aplikojeni ne fytyre per 30 minuta. Shpelajeni me uje te ftohte me pas fytyren. Keshillohet ta perdorni dy here ne jave kete maske.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Flexible

Jete1 week ago

Sot eshte modele me e pelqyer/ Ja si dukej Bleona Qerreti kur ishte femije

Bleona Qereti, e njohur profesionalisht si Bleona, është një këngëtare, ndërmarrëse dhe aktore shqiptare-amerikane. Që nga viti 2009, Bleona ka...

Jete1 week ago

Xhensila poston foto nga makina/ Bes Kallaku nuk e le dot pa e komentuar, ja cfare i shkruan

Xhensila Myrtezaj eshte nje nga kengetaret me te famshme dhe me te dashura per publikun shqiptar. Me kengen e re...

Jete2 weeks ago

Brenda shtepise luksoze te Rudina Dembacaj/ Kjo eshte vila ku ajo po jeton me Markun

Rudina Dembancaj shfaqet gjithmone shume e lumtur ne shoqerine e partnerit te saj Mark Frrokut. Aktrorja e njohur ka postuar...

Jete2 weeks ago

I ndoqi fati i keq/ Keto jane 7 CIFTET VIP qe u ndane pasi ben tatuazh per njeri tjetrin

Teksa jetohet nje histori dashurie asnje nuk e mendon ndarjen. Shume cifte shtyhen nga dashuria e madhe dhe bejne tatuazhe...

Jete2 months ago

Duhet te prisni deri ne daten 6 Shtator/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Dashi Mund të mbështeteni në një pozicion të mirë të Hënës. Me siguri kjo nuk është e mjaftueshme për të...

Jete3 months ago

Flirtues dhe tradhtarë/ 5 shenjat e horoskopit të cilave nuk duhet tu besohet aspak

Binjakët Ndër pesë shenjat më pak besnike të horoskopit janë Binjakët . Të lindurit e kësaj shenje kanë tendencë të...

Jete3 months ago

HOROSKOPI javor 27 Korrik-2 Gusht i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Dashi: Takime të nxehta! I dashur Dash, ardhja e gushtit ju sjell shumë pasion dhe një lajm të mirë në...

Jete3 months ago

Do takoni nje njeri qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK I DT 25 DHE 26 KORRIK 2020 NDJENJA ANTAGONISTE E Shtune dt 25 dhe e Djele dt 26...

Jete3 months ago

Do te merrni vesh disa thashetheme per veten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 24 KORRIK 2020 E Pamundura e mundur dhe Anasjelltas Sot e Premte dt 24 Korrik dhe hena...

Jete3 months ago

Harrojini metodat e dhimbshme të depilimit/ Kjo eshte metoda me e mire per ta bere trupin drite

Ka metoda te ndryshme perfshire ato natyrale dhe trajtime te ndryshme mjeksore per te eleminuar qimet nga trupi. Por metodat...

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport