Connect with us

E pergjithshme

Mos u turperoni nga dhjami i barkut/ Ja si ta beni barkun fiber me receten BIO, ruajeni

Published

on

Dhjami ne bark eshte nje problem qe e ka shumica prej nesh. Zona rreth barkut eshte me e veshtire per t’i dhene forme edhe pse ne mund te ushtrohemi , te hame apo te shkojme ne palester.

Ne kete artikull do te lexoni nje recete mjaft efektive e cila ndihmon ne djegien e yndyres rreth belit. Kjo recete do ju kurseje energji nga te shkuarit ne palester dhe shume te holla.

Perberesit

-nje luge çaji me çaj jeshil

– 3 gjethe dafine

– Nje shkop kanelle

– Uje 800ml

Per nxitjen e metabolizmit dhe stimulimin e procesit te djegies se yndyres ne trup keta perberes jane jashtezakonisht te dobishem.

Pergatitja:

Pasi te keni vluar ujin shtoni gjethet e dafines, cajin jeshil dhe kanellen. Mbulojeni dhe lereni te rrine bashke per 15 minuta, pastaj kullojeni. Rekomandohet te konsumohet menjehere ne mengjes pasi te zgjoheni me stomak bosh. Goten tjeter pasi te keni ngrene mengjes, dhe te treten vetem pak para se te shkoni ne shtrat ne darke.

Ju do te keni nje bark te sheshte brenda disa javes vetem me tre gota nga ky caj.Yndyra do te filloje te shkrije nga pjeset kritike ne trupin tuaj dhe do te shihni rezultatet e para rreth nje jave me pas nga fillimi i perdorimit.

Cdo menyre per humbje peshe duhet te shoqerohet me nje diete te ekuilibruar dhe aktivitetit fizik te moderuar.

Kujdes!! Nese jeni shtatzene apo me femije ne gji mos e perdorni kete trajtim.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport