Connect with us

Jete

Mreteresha Letizia eshte plot 50 vjec por lekura e saj eshte si 20/ Ky eshte produkti qe e mban kaq te re

Published

on

Mbretëresha Letizia kujdeset për dietën e saj dhe ushtron rregullisht, por është ende e nevojshme të aplikohen përbërës më të fortë kundër plakjes në produktet e kujdesit të lëkurës

Mbretëresha Letizia është një idhull për shumë femra për stilin dhe elegancën e saj të jashtëzakonshme, por zonjat gjithashtu e admirojnë figurën e saj të hollë dhe lëkurën rinore.

Ekspertët pajtohen se dieta e Mbretëreshës Letizia është çelësi për një dukjeje fantastike, transmeton Telegrafi.

Ju kujtojmë, gruaja e mbretit Filipi VI nuk pi kafe, lëngje të gazuara apo alkool, ha rregullisht peshk dhe perime të freskëta të pasura me hekur dhe përpiqet të ketë gjithmonë proteina të mjaftueshme në meny.

Është gjithashtu e sigurt që dieta e saj është shumë e pasur me vitamina, të cilat janë shumë të rëndësishme për lëkurën”, analizon Amish Patel, një ekspert i njohur britanik për estetikën dhe kujdesin e lëkurës.

Ajo njihet gjithashtu se praktikon joga rregullisht. Megjithatë, në fund të viteve të dyzeta, kjo nuk mjafton, sepse lëkura nuk arrin të ripërtërihet rregullisht.

Për të nxitur rigjallërimin e saj, është e nevojshme të ushqehet me vitamina nga jashtë.

Patel beson se vetëm vitamina C mund të rinovojë lëkurën, siç është rasti me mbretëreshën Leticia.

“Është produkti më i mirë kundër plakjes, nëse e përdorni si serum apo i përzier me krem. Përveç vitaminës C, rekomandoj edhe retinolin për lëkurën fytyrës”, thotë kjo eksperte.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport