Connect with us

Jete

Muaji Tetor dhe Nentor jane muajt e rilindjes suaj/ KEto jane 4 shenjat e horoskopit me ndryshime drastike

Published

on

Vera, periudha e romancës, krijimtarisë, bollëkut dhe kënaqësisë, ka mbaruar dhe ndryshimi mund të jetë i ëmbël.

Sidoqoftë, nëse i përkisni një prej shenjave të Horoskopit që do të preket më pak nga ekuinoksi vjeshtor i vitit 2021, mund të mos ndiheni të shqetësuar nga ndryshimet sezonale.

Demi-Këtë vjeshtë, ju keni një mundësi të fortë për të reformuar rutinën tuaj të përditshme dhe rutinën e vetë-kujdesit. Si mund ta përdorni energjinë tuaj në mënyrë më efikase në mënyrë që të arrini më shumë në baza ditore? Si mund t’i jepni përparësi nevojave tuaja fizike dhe mendore duke ruajtur angazhimin tuaj në punën tuaj? E gjitha ka të bëjë me ekuilibrin, por edhe me këmbënguljen, kështu që ai e trajtoi çdo ditë si një mundësi të re.

Luani-Ky ndryshim sezonal ka të bëjë vetëm me mësimin. Mësoni si ta përdorni zërin tuaj në mënyrë më efektive. Mësoni si të dëgjoni kur dikush tjetër po flet. Mësoni si t’i shprehni idetë tuaja me besim dhe pa frikë. Ju mund të pranoni informacionin si një sfungjer pasi konceptet e reja mbushin mendjen tuaj. Ndonjëherë, madje mund të ndjeni një ekzagjerim rreth jush, kështu që gjeni një mënyrë për të kujtuar detajet që janë të rëndësishme.

Akrepi-Ju mund të ndiheni sikur po çliroheni nga diçka që mbanit, ndërsa po ndodh ekuinoksi vjeshtor. Madje mund të ndiheni sikur po e pranoni vetminë, në mënyrë që të keni një moment që të pajtoheni me faktin se po kapërceni diçka. Asgjë nuk zgjat përgjithmonë dhe nëse jetoni në të kaluarën, mund ta merrni si të mirëqenë në të tashmen. Jepini vetes mundësinë për t’u pajtuar me atë që humbni, por edhe me atë që fitoni.

Ujori-Këtë vjeshtë, bota mund të fillojë të hapet para jush, duke zbuluar mundësi spontane për të kapur. Bota është shumë më e madhe nga sa menduat, dhe energjia që qëndron pas këtij ekuinoksi ju inkurajon të përfitoni nga të gjitha vendet para jush për të eksploruar dhe gjërat që duhet të shihni. Hapeni mendjen, hiqni dorë nga pikëpamjet tuaja këmbëngulëse dhe tregoni pak besim.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport