Connect with us

Jete

Na gjeti belaja/ Keto jane 10 veshjet qe meshkujt nuk i pelqejne fare te femrat

Published

on

Meshkujt edhe pse nuk e dine apo nuk mund te shpjegojne dot arsyen pse kane disa veshje te cilat nuk duan t’i shohin tek partnerja por as te femrat e tjera..

Nga analiza e disa formueve dhe revistave te ndryshme mode “Bright Side” ka krijuar nje liste me veshjet qe meshkujt nuk i pelqejne fare tek femrat.

Veshjet me shkelqim

Xixat nuk jane te preferuara per meshkujt edhe pse disa vajza i pelqejne si nje forem dekori ne veshjet e tyre. Meshkujt mendojne se xixat u perkasin vetem femijeris ndaj i kane bezdi qe t’i gjejne te femrat keto veshje.

Pantallonat me printe dhe streçet

Meshkujt nuk i pelqejne femrat qe veshin pantallona me lule po ashtu edhe strecet. Ata mendojne se keto veshje e deprimojne nje femer nga misteri qe i takon.

Veshjet e grisura

Meshkujt asnjehere nuk kuptojne xhinset e grisura dhe te gjitha te tjerat qe duken te rremujshme. Nese i dashuri juaj nuk i pelqen do te ishte mire mos t’i vishnit.

Ugg

Namin e keq ugg e kane marr vetem nga meshkujt. Ugg nuk jane aspak elegante per femrat sepse u japin shume volum kembeve.

Bluzat si fustan dhe fustanet si bluza

Kur vishni veshje te tilla meshkujt gjithmone pyesin nese eshte fustan apo bluze.Ata pyesin gjithashtu, pse nuk ka veshur pantallona? Por ky eshte nje stil qe shume vajza e preferojne.

Pantallona te shkurtra mbi geta

Meshkujt nuk e kuptojne kete stil dhe ndoshta sepse pantallonat e shkurtra mund te jene diçka me shume se nje veshje vere per femrat. Ata gjithashtu ,mendojne se kjo veshje nuk shkon me cizme dhe kapele.

Frudhat

Ata nuk pelqejne frudhat apo palat gjithashtu. Nese keni nje takim me rendesi do te ishte mire qe t’i shmangni.

Minifundet

Kjo eshte e vertete edhe pse smund t’a besoni. Meshkujt nuk i kuptojne asnjehere veshjet qe nuk fshehin asgje dhe minifundet jane antiseksuale per ata.

Çizmet me taka te larta dhe me platforme

Per meshkujt cizmet me taka te larta jane shume agresive dhe cdo kepuce tjeter i ketij stili.

Barbie pink

Shume e cuditshme por e vertete! Meshkujt nuk e pelqejne ngjyren me te dashur te te gjitha femrave sepse pink ka shume nuanca dhe cdo vajze i ka patjeter ne garderobe.

Po çfare i terheq?

Ata pelqejne veshjet te cilat jane me trendy si skinny jeans me nje T- shirt, fundet me bel, kemishe etj. Mund te themi si perfundim cdo veshje qe duken te shtrenjta dhe qe u rrine mire te gjitha femrave.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport