Connect with us

Jete

Ndal, mos i bej vetullat tatuazh/ Ky eshte SERUMI BIO qe nxit daljen e qimeve te reja te vetullave

Published

on

Ju duhet te perdorni trajtime duke perfshire dhe ushqime te caktuara nese deshironi qe te keni vetulla te trasha.Ne keto dite vetullat e trasha jane trend ndersa vetullat e holla ka kohe qe nuk jane me ne mode. Femrat preferojne qe te kene vetulla te trasha pasi duken me natyrale.

Ne kete artikull do te lexoni disa ushqime dhe preparate natyrale me te cilat mund te ndaloni dobesimin dhe renien e vetullave.

VAJ KASTORI PER VETULLA ME TE TRASHA

Nje nga prodhimet me te mira per trashjen dhe rritjen e vetulla eshte vaji i kastorit. Ky vaj eshte nje burim natyral per aminoacide esenciale, antioksdiuese dhe proteina.

Merrni pak pambuk dhe futeni ne vajin organik te kastorit. Me pas lyeni vetullat duke i masazhuar. Lereni te qendroje gjithe naten dhe per rezultate optimale perseriteni kete per cdo dite.

VAJ KOKOSI PER VETULLA ME TE TRASHA

Vaji i kokosit eshte i pasur me aminoacide, vitamina E dhe minerale, qe forcojne vetullat dhe folikulat e tyre perpos se permban arome te kendshme.

Merrni pak vaj kokosi dhe lereni ne mikrovale per 20 sekonda. Lyeni pak pambuk dhe lyeni vetullat tuaja kur vaj te jete tretur. Lereni vajin te qendroje gjithe naten dhe perseriteni kete metode per te pakten dy muaj.

VAJI I QEPEVE PER VETULLA ME TE TRASHA

Lengu natyral nga qepet perban substance sulfurit qe promovon rritjen e vetullave dhe forcon flokun. Ky leng permban kolagjen, qe riparon demin e shkaktuar nga radikalet e lire.

Vendosni ne blender nje qepe derisa te merrni lengun e saj. Pasi ta keni aplikuar lengun beni masazh per pese minuta. Prisni derisa lengu te thahet vetvetiu dhe nese mund ta duroni aromen e lini per gjithe naten. Per te pakten nje muaj perseriteni cdo nate kete metode.

TE KUQTE E VEZES PER VETULLA ME TE TRASHA

Te kuqte e vezes permiresojne shendetin e flokut, vetullave dhe qerpikeve per shkak se permban vitamina te cilesise se larte. Mineralet dhe vitaminat ne te kuqen e vezes e reduktojne dobesimin e flokeve dhe e forcojne ate.
Pasi te keni ndare te kuqen e vezes, perziejeni dhe me pas aplikojeni ne vetulla me ane te nje pambuku. Lereni te qendroje per 20 minuta dhe me pas pastrojeni me uje te ftohte. Kete preparat aplikojeni dy here ne jave.

QUMESHTI PER VETULLA ME TE TRASHA

Qumeshti forcon rrenjen e vetullave dhe promovon rriten e shendetshme per shak se permban proteina dhe yndyre.

Lagni pak pambuk me qumesht dhe lyeni vetullat. Lereni te qendroje per 20 minuta dhe pas pastrojeni me uje te ngrohte. Para se te shkoni ne gjume, aplikoni gjithmone kete metode.

VAJ ULLIRI PER VETULLA ME TE TRASHA

Vaj i ullirit promovon rritjen e flokut dhe trashjen per shkak se permban Vitamina E, aminoacide omega 3 dhe antioksdues. Pasi te keni ngrohur pak vaj ulliri aplikojeni me kujdes ne vetulla. Lereni te absorbohet sepse nuk eshte e nevojshme qe ta shpelani.

ALOE VERA PER VETULLA ME TE TRASHA

Aloe Vera pastron folikulat e flokut per shkak se permban substanca hidratuese dhe enzima.
Beni masazh me lengun e fresket te aloe vera ne vetulla. Lereni te qendroje gjithe naten dhe ne mengjes shpelani vetullat me uje te ngrohte.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport