Connect with us

Jete

Ndal mos i lyej floket pa i pare keto nuanca/ Keto jane 3 ngjyrat e flokeve qe po bejne vajzat VIP ne vitin 2022

Published

on

Ndryshimi i kohës shoqërohet me ndryshime dhe kështu, tradicionalisht e kështu çdo fillim janar shënon për ne fillimin e rinovimit.

Siç mund ta shihni, është e pamundur që ne adhuruesit e bukurisë të mos i nënshtrohemi idesë së ndryshimit të flokëve . Sepse, po, ndoshta duke rinovuar ngjyrën në look-un tonë të flokëve, kjo është një mënyrë për të fituar besim dhe për të ndjekur qëllimet tona me ajër të pastër.

Ndërsa trendet kryesore të ngjyrës së flokëve për vitin 2022 janë në progres, ne filluam kërkimin tonë për të vendosur se cili do të jetë ndryshimi i ardhshëm që do të bëjmë në pamjen tonë të flokëve . Disi gjetëm 3 nga tendencat e ardhshme për vitin 2022, të cilat padyshim që do të na heqin ngjyrën e flokëve

Bjonde platini

Një nga ngjyrat më të mira të flokëve për vitin 2022 do të jetë bjondja platin. Kjo nuancë është jashtëzakonisht mbresëlënëse, por për të ruajtur ngjyrën e pandryshuar, të ftohtë dhe të shëndetshme, kërkon mirëmbajtje të mjaftueshme. Kjo është një arsye shumë e rëndësishme për të diskutuar ndryshimin me ekspertin tonë të flokëve , i cili do të na këshillojë për gjithçka që duhet të bëjmë nëse më në fund i dorëzohemi sharmit që ka një ngjyrë bionde platin.

Ginger Brown

Në vitin 2022 do të shohim gjithnjë e më shumë nuanca si xhenxhefil, ngjyrë gështenjë dhe e kuqe e thellë me tone bakri. Kjo është diçka që e konfirmojnë të gjithë ekspertët e flokëve. Në fund të fundit, nuk është rastësi që për momentin këto nuanca po kryejnë tashmë në rrjetet sociale . Megjithatë, duke qenë se këto nuanca zbehen më shpejt, është e ditur që edhe në këtë rast duhet të diskutojmë rutinën e mirëmbajtjes që duhet të ndjekim, por edhe produktet e duhura që do të përdorim për të mbajtur ngjyrën të freskët.

Bronde

Bjonde + brune = “bronde”, përzierje që e kemi dëgjuar sërish, por duket se kjo nuancë do të vazhdojë të na pushtojë edhe në vitet e reja. Është në thelb një version i tonifikuar i bjondes që mund të arrihet përmes tonaliteteve të ulëta që japin një rezultat më të thellë bionde, natyral. Për të arritur këtë pamje, në mënyrë ideale i kërkojmë parukierit tonë një balajazh në të cilin flokët tanë do të jenë më të errët në rrënjë dhe më të hapura në skajet. Së fundi, duhet t’ju themi se kjo nuancë kërkon mirëmbajtje të ulët./abcnews.al

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport