Connect with us

Jete

Nese burrit tuaj po i humbet interesi per ju atehere duhet te beni keto 6 gjera qe ta cmendni serish

Published

on

Jeta familjare nuk është vetëm një kalim kohe pa re. Këto janë çështje të përbashkëta, jeta e përditshme, të cilat, siç thonë ata, mund të mbytin edhe ndjenjën e dashurisë. Por kjo nuk duhet të jetë kështu, dhe nëse gruaja është një grua e mençur, atëherë dashuria do të jetë e përjetshme.

Sa bukur është të shikosh nusen dhe dhëndrin që sapo lanë zyrën e regjistrit. Çfarë lumturie i djegin sytë, sa të mirë janë bashkë dhe nuk kanë më nevojë për dikë. Por pse ndjenjat mund të shurdhohen me kalimin e kohës, njëri nga bashkëshortët qetësohet tek tjetri dhe gjen objektin e adhurimit anash? Por dukej se dashuria do të ishte e përjetshme. Sa tragjike janë divorcet kur një burrë apo grua ende e dashuron shpirtin e tyre binjak.

Për të parandaluar një të mitur të tillë, është e rëndësishme të parashikohet situata. Për këtë, nuk është aspak e nevojshme të kesh mprehtësi ose të kesh aftësi ekstensensore. Një grua, nga natyra e saj, duhet të ketë mençuri tokësore. Nëse ajo sillet si duhet, atëherë nuk do të ketë më nevojë t’u qajë miqve të saj dhe t’i pyesë ata: «Pse burri im nuk i kushton vëmendje? “.

Këtu janë këshillat që mund t’u jepni zonjave në mënyrë që ato gjithmonë të adhurohen nga shoqet e tyre shpirtërore:

Pasi vendoset vula në pasaportë, vihet një unazë në dorë dhe e dashura është bërë një bashkëshort i ligjshëm, nuk duhet të mendohet se këto atribute do ta mbajnë atë përgjithmonë pranë vajzës. Një nuse që është bërë grua nuk duhet të kthehet në një bashkëshort që shpesh qorton, “sharron”. Epo, burri nuk dëshiron të fusë llambën, ende nuk është e nevojshme. Ndoshta ai ka parimin vijues. Nëse nuk do t’i ishte thënë kjo 100 herë, mbase ai vetë do ta kishte shtrembëruar atë shumë kohë më parë (një justifikim i preferuar për burrat). Një grua e vërtetë do të bëjë ndryshe.

Së pari duhet të shikoni orën. Burri duhet të vijë në shtëpi nga puna së shpejti? A është drita e fikur për ditën e dytë? Ju duhet të merrni gjithçka në duart tuaja. Gruaja duhet të ketë një furnizim të caktuar të rrobave joshëse në veshjet e saj. Dhe nuk keni pse të shpenzoni shumë para për të. Ndonjëherë një perde e thjeshtë me dantella mund të bëjë mrekulli. Dhe atëherë nuk do të keni nevojë të pyesni veten: «Si të tërhiqni vëmendjen e burrit tuaj? “

Burri do të vijë në shtëpi nga puna, dhe gruaja është duke qëndruar në një stol, sikur po përpiqet të fus një llambë të lehta, dhe në rrobat e saj ka vetëm një perde dantelle. Nuk ka gjasa që një njeri, pas një vizioni kaq të bukur, të futet me qetësi në gazetë pa treguar vëmendje për shpirtin e tij të dashur. Nëse një burrë fillon të përqafojë një grua, le ta tregojë atë me një zë inkurajues se ajo do të shkojë dhe do të përgatisë një surprizë tjetër, dhe lere që të vidhos shpejt llambën e dritës për tani. Burri do ta bëjë atë thjesht rrufe shpejt. Por gruaja nuk harron se burri erdhi në shtëpi nga puna dhe është absolutisht e nevojshme për ta ushqyer atë me ushqim të shijshëm. Pika e dytë e rrëfimit vijon lehtësisht nga e para.

Zonja duhet të gatuajë shijshëm. Tani ka shumë produkte gjysëm të gatshme që do të ndihmojnë një grua të vendosë shpejt një tryezë elegante. Ju mund të bëni pure patatesh nga qesja me të njëjtin emër në 5 minuta dhe të bëni suxhuk shumë artistik në 4 minuta. Për këtë, suxhukët priten në të gjithë anët, ose prerjet bëhen në mënyrë diagonale. Thithkat vendosen në një tigan dhe skuqen me kapak të mbyllur për 3 minuta në secilën anë.

Ky është vetëm një shembull i një vakti të shpejtë. Nëse keni kohë, mund të merrni një pulë, ta mbushni me oriz të zier – dhe ta vendosni në një furrë të nxehur për një orë. Zhurma është një minimum. Por çfarë pjate elegante dhe spektakolare do të dalë.

Pasi burri e futi llambën, gruaja tha se po e priste në kuzhinë. Epo, atje, si zakonisht, ka qirinj. Në mes të tryezës qëndron një pulë e kuqërremtë dhe një shishe verë. Por ju mund të bëni pa të. As çaji aromatik nuk është i keq. Epo, çfarë do të ndodhë pas një darke romantike është e qartë. Pas kësaj, as nuk do të duhet të pyesni veten se si ta bëni burrin tuaj të bëjë pjatat. Duhet të thuash: “E dashur (Kitty, Sunny, Zayunya, etj.), Ju lutemi lani enët dhe vini në dhomën e gjumit, atje do të gjeni surprizën tjetër.

Një grua duhet të jetë gjithmonë interesante për burrin e saj, kështu që asaj do t’i duhet periodikisht të dalë me diçka të re. Ju mund të shkoni në verë së bashku në natyrë dhe të pushoni shumë mirë atje. Në përgjithësi, është e rëndësishme të ndryshoni në mënyrë periodike mjedisin. Ajo promovon marrëdhënie afatgjata.

Ju nuk duhet të tërheqni vëmendjen e burrit tuaj duke flirtuar para tij me një tjetër. Nëse burri është xheloz, atëherë mund të mos përfundojë për fat të mirë. Por nëse një grua sheh që burri i saj ka pushuar së shfaquri interes për të, atëherë këtu është ajo ku shumë mjete janë të mira. Së pari ju duhet të shkoni në një sallon bukurie, të blini vetes një gjë të re që thekson dinjitetin e figurës suaj dhe të ftoni mysafirë. Le të ketë 1-2 burra të lirë në kompani që do të ftojnë gruan e tij për të kërcyer. Ndoshta burri atëherë do ta shikojë shpirtin e tij binjak me sy të ndryshëm dhe do ta vlerësojë atë.

Një grua duhet të gjejë mënyra të reja për të tërhequr vëmendjen e burrit të saj. Duhet të përpiqesh të dukesh mirë. Por përbërja mund të bëjë mrekulli, dhe ju mund të zgjidhni rroba që do ta bëjnë gruan tuaj të duket e mrekullueshme.

Ndoshta asgjë nuk e ofendon një grua më shumë sesa indiferenca e burrit të saj. Pakënaqësia, grindjet, skenat e xhelozisë janë të gjitha më mirë sesa një mungesë e plotë interesi nga ana e burrit. Si mund ta rregulloni situatën në mënyrë që të tërheqni vëmendjen e burrit tuaj?

Ndjenjat ftohëse apo thjesht lodhja e burrit?

Së pari, duhet të kuptoni nëse burri juaj ka ndryshuar me të vërtetë qëndrimin e tij ndaj jush ose nëse ai është thjesht i lodhur kohët e fundit, nuk ndihet mirë, dhe vetëm për këtë arsye është më pak i vëmendshëm ndaj jush.

Përveç kësaj, duhet të kihet parasysh se të gjithë burrat tregojnë vëmendje në mënyra të ndryshme: disa blejnë rroba të reja për gratë e tyre, japin lule, i çojnë në kinema, teatër dhe koncerte në një ditë pushimi. Të tjerët shprehin dashurinë e tyre në një mënyrë pak më ndryshe: ata ndihmojnë nëpër shtëpi, marrin disa nga shqetësimet që lidhen me rritjen e fëmijëve, thjesht marrin një moment për të dëgjuar bashkëshorten e tyre, për t’i qetësuar ata dhe për të thënë një fjalë të dashur. Sigurisht, në mënyrë ideale, burrat duhet të gjejnë kohë për gjithçka: për ndihmë, për kohën e lirë të përbashkët dhe për biseda zemër-për-zemër.

Asnjëherë mos e krahasoni bashkëshortin tuaj me të tjerët. Prandaj, nëse ndonjë mik ju tregon se fundjavën e kaluar burri i saj e çoi papritur në një dyqan argjendarie dhe i dha asaj një unazë tjetër, dhe bashkëshorti juaj, si zakonisht, ju kënaqi vetëm duke ndihmuar në larjen e enëve dhe vakumit, kjo nuk është aspak do të thotë që ai ka humbur interesin për ju: në fund të fundit, ai gjithmonë u përpoq të provonte dashurinë e tij me ju me vepra të tilla, dhe jo me dhurata të shtrenjta.

Arsyet e ftohjes së një bashkëshorti

Çdo trajtim fillon me një diagnozë. Në të njëjtën mënyrë, një grua duhet të përpiqet të kuptojë se cila ishte saktësisht shtysa për ftohje. Arsyet mund të jenë shumë të ndryshme, sepse një burrë mund:

  1. sigurohu që gruaja nuk po shkon askund;
  2. lodhem duke qenë i mirë;
  3. pushoni së dashuruari bashkëshortin tuaj;
  4. konsideroni që gruaja duhet të tregojë shenja të vëmendjes, jo ai;
  5. merrni me vete nga një grua tjetër.

Nëse një grua ka studiuar mirë karakterin e burrit të saj, ajo lehtë mund të përcaktojë pse qëndrimi i tij ndaj saj ka ndryshuar. Sidoqoftë, cilado qoftë arsyeja e ftohjes, ndjenjat mund të kthehen gjithmonë! Për ta bërë këtë, duhet të tregoni disa dinakëri dhe durim.

Si vepron zakonisht një grua nëse burri i saj është i ftohtë?

Nëse burri është ftohur, gruaja fillon të qortojë burrin e saj për ndryshimin, kërkon prej tij të njëjtën vëmendje dhe dashuri, por nuk i merr ato. Shpesh, xhelozia përzihet me acarim, pakënaqësi: një grua fillon të dyshojë burrin e saj për pabesi.

E gjithë kjo: bezdisje e vogël, skena xhelozie, grindje, inate, lot – edhe më shumë e ftohin bashkëshortin. Ai dikur ra në dashuri me një grua krejt tjetër! Shtojmë se një grua nuk duket më mirë nga përvojat, domethënë nuk bëhet më e dëshirueshme …

Një tjetër mundësi për sjelljen e një gruaje

Të gjitha veprimet e një gruaje të renditura më sipër kanë një qëllim – të kthejnë vëmendjen e një bashkëshorti. Në fakt, detyra duhet të jetë e ndryshme – të kthejë ndjenjat! Dhe këtu duhet të kuptojmë se burrat i duan gratë e bukura, të suksesshme, të dashur, të buta, por jo të braktisura dhe të ofenduara. Prodhimi?

Një grua duhet ta drejtojë tërë energjinë e saj në një drejtim tjetër: mos i kushtoj vëmendje burrit të saj, duke u përpjekur të marrë dashuri dhe besnikëri prej tij, por vetveten!

Si mundet që një grua të tërheq vëmendjen e burrit të saj?

Për të tërhequr vëmendjen e burrit të saj, një grua duhet të bëhet më interesante. Të gjithë e mbajnë mend përrallën e Hirushes, e cila u shndërrua në një princeshë.

  • Sigurisht, duhet t’i kushtoni vëmendje pamjes tuaj.
  • Ndoshta duhet të ndryshoni plotësisht imazhin tuaj: pasi të këshilloheni me një stilist, zgjidhni një model tjetër flokësh, gjeni mundësi më të mira përbërjeje për veten tuaj, azhurnoni veshjet tuaja.
  • Kushtojini vëmendje figurës suaj: shkoni në pishinë, në klubin e fitnesit.
  • Krijoni një humor të mirë për veten tuaj, duke larguar mendimet e zymta për papërsosmërinë e bashkëshortit tuaj dhe vështirësitë e jetës familjare me të.

Si duhet të ndihet bashkëshorti për ndryshimin?

Nëse burri e do edhe pak gruan e tij, atëherë ai patjetër që do të vërejë se ajo është bërë ndryshe dhe do t’i jetë mirënjohëse asaj që, së pari, ajo ka ndaluar së bezdisuri me pretendimet e saj, dhe së dyti, ajo është bërë më e bukur, është bërë e njëjtë – interesante dhe e dëshirueshme! Një bashkëshort që nuk reagoi në asnjë mënyrë për faktin se gruaja e tij ka ndryshuar mund të mos meritojë vëmendje vetë!

Një grua duhet të peshojë gjithçka shumë mirë: a duhet të qëndrojë pranë një burri që nuk ka asnjë lidhje me të! E njëjta gjë mund të thuhet për ata burra që do të fillojnë të shprehin pakënaqësinë me faktin se bashkëshorti filloi të kujdeset më shumë për veten e saj: kjo do të thotë që ata janë egoistë! Atyre u pëlqente kur gruaja u jepte gjithë forcën dhe vuanin për shkak të ftohtësisë së tyre të theksuar.

Pyetja mbetet: a është e nevojshme të merresh me ftohtësinë e bashkëshortit apo të pajtohesh me faktin se ndjenjat janë zhdukur?

Secila grua e gjen vetë përgjigjen për këtë pyetje: dikush është i kënaqur me çdo qëndrim të burrit të saj, për sa kohë që ai është atje. Por a do të jetë ai gjithmonë aty nëse gruaja e tij nuk është aspak interesante për të? A nuk do të dëshironte ai të bëhej përsëri gallatë, romantik, i pasionuar – siç ishte para dasmës? Këtë rol ai mund ta luajë kur takon një grua tjetër. Pra, le të jetë i tillë pranë gruas së tij të ligjshme. Dhe për këtë ajo duhet të jetë më simpatike, më interesante, më se ksi për të!

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport