Connect with us

Jete

Nese do te beni kete gje per 3 dite rresht atehere do te hiqni 3 kg peshe nga trupi juaj

Published

on

Çajin apo kafenë duhet ta pini me shumë pak sheqer, ose pa sheqer fare..

Deri më sot, mund të keni dëgjuar rreth shumë rreth dietave e mund të keni ndjekur shumë të tilla, por e sigurt që për dietën e ushtrisë nuk keni pasur dijeni më parë.

Vetë nga emri kupton që mund të jetë një regjim i rreptë i të ushqyerit ndaj nëse nuk keni një disiplinë të fortmë mos u mundoni ta mbani. Ky plan ushqimor do t’ju bëjë të bini 3 kg në 3 ditë.

Dita e parë

Mëngjes: Një fetë bukë e thekur me gjalp kikiriku, gjysmë qitro ,një filxhan çaj apo kafe

Dreka:  Një fetë bukë integrale, më pak se 100 g peshk ton, çaj apo kafe sipas dëshirës

Darka: 85 g mish të përgatitur me pak bizele, një mollë, gjysme banane, një kupë akullore

Dita e dytë

Mëngjesi: Një fetë bukë e thekur, një vezë e zier, gjysmë banane, çaj apo kafe sipas dëshirës

Dreka: Një vezë e zier, një fetë djathë i bardhë, 5 biskota, çaj apo kafe.

Darkë: Një karotë dhe 50 gbrokoli të zier, gjysmë banane, një kupë akullore me vanilje, shkruan “Living”.

Dita e tretë

Mëngjesi: 50 g djathë i bardhë, 5 biskota, mollë, çaj apo kafe

Dreka: Një fetë bukë, një vezë, çaj apo kafe sipas dëshirës

Darka: Peshk ton, gjysmë banane, një kup akullore

Shënim: çajin apo kafenë duhet ta pini me shumë pak sheqer, ose shqeto fare

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport