Connect with us

Lajme

Nese doni qe 1 mashkulli mos ti shqiteni nga mendja atehere duhet te beni patjeter keto 9 gjera

Published

on

Te qenit terheqes eshte shume e rendesishme ne marredhenien midis burrave dhe grave. Ndonjehere eshte akoma e pershtatshme edhe pse eshte e vjeter kjo shprehje: “nje burre eshte nje gjuetar dhe nje grua eshte pre’’

Grate i duan kaloresit vendimtar dhe trima. Por nuk eshte me aq e vlefshme kur ‘preja’ eshte e lehte per t’u kapur.

Ne kete artikull do te lexoni nje plan shume efektiv i cili eshte krijuar nga vete burrat.

Buzeqesh!

Burrat nuk i pelqejne shume grate qe duken misterioze ose shume te sigurta. Ata preferojne me shume grate e buzeqeshura.

Tregoni interesin tuaj.

Burrave u pelqen kur dikush interesohet per to dhe ndaj duhet t’i beni atij pyetje te ndryshme si per qellimet e tij, hobet apo pikepamjet.

Kerkoni ndihme.

Perpiquni te krijoni nje situate ku mashkulli qe ju pelqen te ndihet i forte. Kur grate jane kaq te forta dhe te pavarura, burrat nuk kane shume nga keto shanse sot.

Falenderojini sinqerisht.

Per t’i treguar nje burri qe te intereson, mirenjohja eshte nje menyre e drejtperdrejte. Ky eshte gjithashtu nje shans per t’i dhene nje kompliment.

Ndihmoni nje burre te ndihet i forte.

Nese ju ndiheni shume te sigurt me te atehere bejani me dijeni. Tregojani shpesh qe ai eshte i vetmi qe ju ben te ndiheni ne kete menyre.

Jini direkte

Nese nje burr ju pelqen, tregojani!

Jini te qendrueshme.

Duhet t’i qendroni nje menyre te sjelljes kur komunikoni me nje burre qe ju pelqen.

Perdorni syte tuaj.

Per t’i bere te ditur nje burri qe jeni te interesuar, syte tuaj jane mjeti me i shkelqyeshem.

Disa fjale me shume..

Mos e teproni me komplimente kur jeni duke u perpjekur t’i permbaheni veprimit tuaj. Ai nuk duhet te dije nese ju e pelqeni apo jo por duhet te jete ne dyshim deri ne fund.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport