Connect with us

Lajme

Nese i dashuri juaj eshte duke bere keto 10 gjera atehere ai po ju tradheton moj shoqe

Published

on

Asnjë marrëdhënie nuk është e përkryer. Megjithatë shumë persona nuk arrijnë ti përballojnë si duhet krizat në çift dhe zgjidhja e tyre është krijimi i një lidhje paralele. Por në disa raste tradhëtia mund të ndodhë edhe atëhere kur duket se në marrëdhënien tuaj çdo gjë është në rregull…

Këto janë 10 shenjat që tregojnë se ti je duke u tradhëtuar:

1) Debaton shpesh

Nëse partenri jotë është duke u grindur me ty më shpesh se zakonisht do të thotë se ai ka diçka për të cilën ndihet fajtor dhe në këtë mënyrë shfryet tek ty.

2) I kushtonë më shumë rëndësi telefonit sesa juve

Nëse partneri juaj merr vazhdimisht mesazhe në telefon ose telefonata, kjo është vërtet dyshuese…

3) Sulmon dikë tjetër

Ai sulmon vazhdimisht ose shtiret sikur dikush nuk i pëlqen. Nëse ti beson se partneri juaj nuk e pëlqen dikë, ju me siguri nuk prisni që ai t’iu tradhëtojë me atë person, apo jo ?

4) Shmangin kontaktin me sy

Njerëzit që ndihen fajtor ose janë duke gënjyer shmangin kontaktet me sy. Kjo është vërtet një shenjë e dyshimtë.

5) Nuk bëni më seks

Nëse partneri juaj ka krijuar një lidhje të re seksuale, atëherë ai nuk do të jetë shumë i interesuar për kryer seks me ty, ose të paktë jo aq sa dikur.

6) Papritur bëhen më të sjellshëm

Kur njerëzit ndihen fajtor për diçka, ata mundohen të heqin atë ndjenjë duke u sjellur mirë me personin me të cilin kanë gabuar.

7) Vishen më mirë

Partneri jotë kur del nga shtëpia vishet thjeshtë, por papritur ai fillon ti kushtojë më shumë vëmendje veshjes së tij. Atëherë këtë po e bënë për dikë tjetër.

8) Nuk e di vendodhjen e tij

Ti e telefonon dhe ai vazhdimisht i shmanget pyetjes se ku ndodhet ose nis të gënjejë. Kjo është vërtet dyshuese…

9) Ndryshon rutinën

Nëse partneri juaj ka pasur një rutinë të caktuar gjatë ditës dhe papritur ajo ndryshon, atëherë këtu ka diçka ndryshe.

10) Mban erë tjetër

Nëse aroma e partnerit tuaj ndryshon papritur dhe kjo nuk vjen për shkak se ai ka ndryshuar parfumin e tij, atëhere e ka marrë këtë aromë dikur tjetër ose nga dikush tjetër.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport