Connect with us

Lajme

Nese ke nje nga keto 10 gjera je femer me klas moj shoqe/ ja si te terhiqni meshkujt si magnet

Published

on

Faina Ranevskaya ka thene “A keni degjuar ndonjehere per nje grua qe “do t’i ikte mendja” nese nje burre kishte kembe te bukura?”. Te qenit terheqes eshte shume e rendesishme ne marredheniet midis burrave dhe grave..

Me poshte do te lexoni disa sjellje se si duhet t’ia beni te ditur nje mashkulli qe interesoheni per te por qe ta lini ate te vazhdoje te luaje. Ketu eshte nje plan nga vete burrat.

Buzeqesh! Burrat i duan grate e buzeqeshura shume me teper sesa ato qe duken shume te sigurta ose misterioze. Buzeqeshni sepse kur kjo ndodh ju i dergoni atij nje sinjal : “Une jam e lumtur, dhe mund te te bej edhe ty te lumtur”.

Edhe nese jeni duke folur ne telefon buzeqeshni pasi eshte shume e lehte te kuptosh gjendjen shpirterore te dikujt edhe nga distanca.

Tregoni interesin tuaj. Nese interesoheni per ta, burrave u pelqen shume. Bejnini nje burri pyetje me qellimet, pikepamjet dhe vlerat e tij. Nese jeni duke biseduar dhe nuk po e kuptoni temen per te cilen ai flet, thuajani. Ju do te dukeni me te thjeshte dhe me bukur keshtu.

Kerkoni ndihme. Krijoni nje situate ku mashkulli qe ju pelqen te ndihet i forte pasi burrat nuk kane shume nga keto shanse. Mund t’i kerkoni te levize gjera ose te kontrolloje ate zhurmen e çuditshme ne makinen tende. Nje burre, ne kete menyre do te ndihet si nje shpetimtar.

Falenderojini sinqerisht. Mirenjohja eshte nje menyre e drejtperdrejte, por elegante per t’i treguar nje burri qe te intereson dhe nje shans per t’i dhene atij nje kompliment. Shikojeni ne sy dhe ne vend te falenderimit , thuaji : “Bete nje pune te shkelqyeshme. Me te vertete me ndihmuat dhe nuk mund ta kisha bere pa ty.”

Ndihmoni nje burre te ndihet i forte. Bejeni me dijeni se ndiheni shume te sigurta me te duke i treguar sa me shpesh qe ai eshte i vetmi me te cilin ju ndiheni keshtu. “Ndihmoni” nje burre te kujdeset per ju pasi mbrotja e nje gruaje eshte nje cilesi qe natyra i dha burrave.

Jini direkt. Per te kuptuar aluzionet ka shume shaka ne lidhje me paaftesine mashkullore. Nese nje burre ju pelqen ftojeni ate ne kinema duke i thene “ “Do te jepet nje film i bukur ne kinema!” Shprehuni ne menyre te drejteperdrejte gjithmone me te.

Jini te qendrueshme. Duhet te qendroni ne nje menyre te sjelljes me dike qe ju pelqen. Grate fillojne te sillen shume ndryshe nese humori i tyre ka ndryshuar dhe mjaft misterioze.Por burrat nuk e kuptojne kete gje dhe behen shume nervoze. Po krijoni telashe nese dje i keni treguar se i pelqeni shume e sot ndiheni indiferente.

Mos u mundo te behesh mike. Grate ndonjehere fillojne te sillen si nje shoqe kur perpiqen te terheqin vemendjen e nje burri ndaj tyre. Kjo sjellje bie ndesh me rregullat e lojes pasi askush nuk i gjuan miqte e tij. Mos krijoni miqesi nese jeni te interesuara per kete njeri si partner por qendroni te qarta dhe te qendrueshme.

Perdorni syte tuaj. Per t’i bere te ditur nje burri qe jeni te interesuar, syte tuaj jane nje mjet i shkelqyeshem.Shikoni ne sy nje burre teksa i beni nje pyetje pasi per te do te thote qe ju jeni te interesuara ndaj tij.

Dhe disa fjale me shume: Mos e teproni me komplimenta apo ndihme. Ai nuk duhet ta dije nese ju e pelqeni apo jo dhe kjo gje nuk do ta lejoje ate te humbas ndjenjen ndaj jush.Por ju gjithashtu mund ti thoni mashkullit si ndiheni ose ndaloni se humburi kohen tuaj dhe shikoni perreth sepse duhet te kete shume burra te tjere qe meritojne vemendjen tuaj. Thjeshte kjo zgjedhje varet nga gruaja, parimet e saj , dhe karakteri pasi vendimet jane te dyja te drejta.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport