Connect with us

Jete

Nuk eshte me modeli i flokeve stil ”BOB”/ Ky eshte modeli i flokeve me IN dhe me i bukur i vitit 2022

Published

on

Ato janë gjithashtu të përsosur për balluke të ndryshme, nga mjalti në ar.

Modeli i flokëve ‘flutur’ po kthehet në një nga stilet kryesore të vitit, i cili është një vazhdimësi e popullaritetit të varianteve bob dhe flokëve të shprishura..

Modeli i flokëve ‘flutur’ ka balluke më të gjata, që të kujtojnë stile të ndryshme të viteve shtatëdhjetë, transmeton Telegrafi..

Por këtu është një pjesë më e shkurtër e përparme e flokëve që gradualisht futet në balluke të gjata.

Këtu theksohet shumëllojshmëria e gjatësive, për t’u dhënë flokëve përshtypjen e volumit më të madh.

Kur zgjatet, pjesa e pasme është e freskët në bisht, pjesa më e shkurtër mbetet, kështu që flokët më pas duken si një bob klasik.

Kjo është ideale për flokë pak me tallaze, por edhe për tekstura më të holla dhe delikate, sepse kjo mënyrë e prerjes së flokëve duket më e trashë.

Me këtë tip frizure shkojnë fijet e ndryshme, të cilat përshtatetn me ngjyrën bazë të flokëve. /Telegrafi/

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport