Connect with us

Jete

Nuk gjeten dot burra shqiptar/ Keto jane vajzat VIP qe u martuan me burra te huaj, kush e ka me te bukur?

Published

on

Dashuria nuk njeh fe,as moshe dhe as kombesi. Ajo thjesht lind dhe ndjek rrugen e saj.Nuk mund ta programosh dhe as ta kontrollosh.

Dashuria nese eshte e forte i reziston te gjithave por ndonjehere ajo ne nje rruge qe shpeshhere kataluptohet dhe bie pre e lojerave te zemres e as mendjes.

Te ndan vetem nje hap nga kurorezimi ne martese kur mendon se ke gjetur njeriun e zemres. Jo me shqiptare..me shtetas te juaj kete jane VIP-at shqiptare qe kane lidhur kete martese.

Sam Nazarian dhe Emina Çunmulaj:

Emina vetem pak dite me pare tregoi publikisht se historia e saj e dashurise nuk kishte filluar ne menyren me romantike te mundshme. Ata kishin mendime te ndryshme per njeri tjetrin sepse bashkeshorti i saj mendonte se asaj i vinte era djathe, por ky nuk ishte nje problem per çiftin qe te kurorezonin dashurine e tyre ne martese ne 30 maj te 2015-es.

Ella Faria dhe Mia Soraya jane vajzat e biznesmenit bilioner dhe modeles se njohur.

Anjeza Shahini dhe Paul Edward Conolly:

Qe nga pjesemarrja e Anjezes ne Festivalin Evropian,edhe pse tani kane kaluar shume vite , ajo vazhdon te ruaje vendin e pare si perfaqesuesja me dinjitoze ne kete event.

Me 7 shtator 2015, ne nje ceremoni perrallash ne Toscana te Italise, kengetarja e njohur i dha fund beqarise me diplomatin anglez me 7 shtator 2015.

Çifti tani jeton ne Londer.

Lorik Cana dhe Monica Ercoli:

Kishte deshire te martohej me nje vajze shqiptare, por zemra nuk pyet per kombesi ,kishte deklaruar gjithmone ish-kapiteni legjendar i Kombetares Lorik Cana . Arkitekja italiane Monica Ercoli eshte ajo ku gjeti dashurine Loriku, me te cilen ka edhe nje djale: Glauk.

Me 27 qershor 2014, ne nje ceremoni ku moren pjese rreth 600 persona, futbollisti i shquar dhe vajza romane kurorezuan dashurine e tyre ne martese.

Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayışman:

Lajmi i shtatzenise se bukuroshes shqiptare Almeda Abazi qarkulloi me shpjetesi, ne te gjitha portalet shqiptare dhe ato turke. Almeda vajza e njohur e ekranit e pohoi menjehere kete lajm.

Ajo u shpreh shume e lumtur dhe e bekuar per kete jete te re qe rritet brenda saj.

Ne 14 shkurt te vitit 2017, ne nje ceremoni intime ne nje tarrace ne Beverly Hills ish-Miss Shqiperia eshte martuar me aktorin e suksesshem Tolgahan Sayışman.

Armir Shahini dhe Rabea Wölk:

Ishte radha e Mirit te provonte emocionet e marteses, pas Dr.Florit dhe Landit, martesa e te cilit me Irisin perfundoi ne divorc. Ne nje ceremoni tejet intime ku ishte e pranishme edhe vajza e tyre 6-vjeçare Artisa, ai dhe Rabea i dhane fund beqarise. Miri ose siç e njohin te gjithe Xhikja, eshte vazhdimisht i pranishem ne Shqiperi me projektet muzikor edhe se cifti jeton ne Gjermani.

Kledi Kadiu dhe Charlotte Lazzari:

Duke lene pas ne Itali gjysmen tjeter te zemres, bashkeshorten e tij Charlotte dhe vajzen e tyre Lea,Kledit i duhej te marrte çdo jave avionin per te qene pjese e jurise se “Dance with me”.

Ne 28 qershor te ketij viti, ne nje ceremoni intime ku nuk munguan Napoloni dhe vallja e Pogonishtes, balerini dhe koreografi i njohur 44 vjeçar i dha fund beqarise me partneren 18 vite me te re.

Ilir Shaqiri dhe Emanuela Morini:

Nje tjeter emer i njohur i baletit shqiptar qe ka ndertuar nje karriere te suksesshme ne Itali eshte edhe Ilir Shaqiri.

Prej disa vitesh pjese e jurise se ”Dancing with the stars”, ku ne nje edicion edhe ka kercyer me vajzen e tij Emily por edhe Ish-konkurrenti i ”Amici” . Me 30.12.2002 me showgirl dhe aktoren Emanuela Morini balerini i njohur eshte martuar.

Aferdita Dreshaj dhe Jakub Kindl:

Modelja e njohur shqiptare dhe lojtari i hockey-t zgjodhen daten 29 qershor 2018 per t’u lidhur ne martese, edhe pse ata ishin ne nje lidhje afersisht 5 vjecare.

Pas propozimit romantik qe Aferdita mori vjet ne Prage erdhi dasma ekzotike ne Miami Beach. Me fustanin e bardhe gjate ceremonise se betimeve bukuroshja shqiptare dukej rrezellitese.

Anxhela Martini dhe Dragos Savulescu:

Keshtu do te shprehej modelja e njohur shqiptare “jeta jone eshte nje film dhe ne e jetojme ate si ta duam, me çmenduri dhe pa menduar per asgje . Anxhela Martini zgjodhi nje fustan transparent te zi dhe shume se ksi, ndryshe nga fustani i bardhe pompoz. Ajo publikoi foto te pazakonta dhe mahnitese te shkrepura gjate ceremonise.

Ne Las Vegas me 12 dhjetor 2017 ,ajo dhe milioneri rumun Dragos Savulescu i dha fund beqarise.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport