Connect with us

Lajme

Nuk i kemi mire punet me vetullat/ Keto jane 5 gabimet qe bejne vajzat shqiptare me vetullat

Published

on

5 gabime që vajzat shqiptare bëjnë me vetullat

Vetullat jane shume te rendesishme per pamjen tone dhe mund te themi qe jane gjysma e bukurise.

Njerezit duken ndryshe nese ndryshojne formen e vetulles. Mirembajtja e vetullave eshte shume e rendesishme per cdo vajze. Nje gabim i vogel mund te jape nje efeket te padeshriruar.

Ne kete artikull do te lexoni disa gabime qe duhet te mundohemi t`i shmangim:

Ngjyra e theksuar e vetullave

Keto kohe kemi pare e sterpare vajza me vetulla te ekzagjeruara si ne forme edhe ne ngjyre. Mundohuni te qendroni sa me prane natyrales sepse ngjyra e theksuar i ben vetullat te duken false.

Heqja e vetullave në mënyrën e gabuar

Disa vajza preferojne t’a bejne vet procesin e heqjes se vetullave. Ky eshte nje proces shume i rendesishem edhe nese dhe ju i hiqni vet rekomandohet heqja ne drejtimin qe rriten. Pas dushit qimet janë më të buta, poret janë të hapura dhe ky eshte momenti ideal per heqjen e tyre.

Zgjedhja e një estetisteje të ndryshme çdo herë

Gjeni nje estetiste që të dijë të merret me vetullat nese nuk i rregulloni dot vet. Nese rezultati eshte i kenaqshem i qendoni besnike te njejtes estetise. Ajo do te mesoje ate qe ju kerkoni dhe do te njohe me mire vetullen tuaj .

Nuk i shikoni vetullat me imtësi

Duhet t’i shikoni patjeter me imtesi ne momentin qe hiqni apo mbushni vetullat.

Mostrajtimi i vetullave

Per t’u dukur bukur dhe te shendetshme vetullat kane nevoje te trajtohen. Vaji i kastorit, vitamina E dhe xheli i aloe vera-s do t’ju ndihmojne ne trajtimin me te mire te vetullave.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport