Connect with us

Lajme

Pastroni lekuren dhe bejeni si bebe/ Kjo eshte receta BIO qe zevendeson kremrat e shtrenjte

Published

on

Kremrat apo medikamentet e shtrenjta nuk jane gjithmone zgjidhja me e mire. Fytyra juaj mund te jete shume e paparashikueshme sepse nje dite mund te zgjoheni me shenja apo pucrra dhe nje dite tjeter me nje lekure te paster dhe te hidratuar.

Ne kete artikull do te lexoni nje maske e cila do ju dhuroje nje lekure shume te paster.

Perberesit qe ju nevojiten jane:

1 luge çaji mjalte

2 luge çaji limon

2 luge çaji tershere e bluar.

Pergatitja

Per fytyren, bashkimi i ketyre tre perberseve eshte nje pakete e vertete vlerash.Tershera ka funksionon si nje kure per fytyrat qe kane tendence te shfaqin akne sepse ka veti pastruese. Ajo thith te gjitha pikat e zeza dhe yndyren.

Mjalti ka veti antibakteriale ndersa limoni mbron lekuren dhe eshte i pasur me vitamine C.

Merrni nje ene te vogel, perziejini mire te gjithe perberesit dhe vendoseni masken me duar ne fytyre duke e perhapur me levizje rrethore. Lereni masken te qendroje per disa minuta dhe me pas shpelajeni me uje te vaket.
Me pas vendosni hidratuesin qe perdorni gjithmone ose nese po shkoni per te fjetur aplikoni pak xhel Aloe Vera.
Ne kete menyre ju do te nxirrni cdo papasterti nga fytyra.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport