Connect with us

Jete

Pastroni zorren dhe shfryni barkun/ Kjo eshte receta BIO qe do ju shpetoje nga kapslleku

Published

on

Barku i fryre te tregon sikur ke 5 kile me shume dhe pervec kesaj eshte nje ndjesi vertete e tmerrshme. Ju do te merziteni gjithe diten nga kjo ndjesi parehatie.

Por ne kete artikull do te lexoni nje lajm te mire per keto cregullime te bezdisura dhe te vazhdueshme te barkut.

Kujto gjithmone qe ne jemi cfare ham. Ne varesi nga ushqimet qe konsumojme, trupi reagon ne menyra te ndryshme.

Shume prej ushqimeve dhe lengjeve mund te shkaktojne me shume fryrje se ushqimet e tjera.

Pijet me gaz, thekra,produktet e qumeshtit, bishtajoret jane disa prej ushqimeve nga te cilat duhet te rrish larg.

Me poshte mund te lexoni per nje pije e cila keshillohet te konsumohet sa here qe keni fryrje barku.

Zgjidhja eshte caji i xhinxherit!!

Per te eleminuar fryrjen, xhinxheri eshte i mrekullueshem. Ky caj ndihmon ne bllokimin e gjeneve dhe enzimave qe i shkaktojne trupit inflamacion sipas disa studimeve.

Gjithashtu caj i xhinxherit eshte i njohur edhe per qetesimin e problemeve te ndryshme si irritimi i zorreve
Nese fryrjet e barkut i ke kronike atehere ky caj eshte i shkelqyer per t’iu shtuar dietes. Shtoni disa pika limon per te bere shijen pak me te bute nese shija e xhinxherit te duket pak e forte. Pas pak kohesh nje filxhan caj xhinxheri ne dite do ta eleminoj krejtesisht fryrjen e barkut.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport