Connect with us

Lajme

Pastroni zorren dhe shkrini dhjamin e barkut/ Kjo eshte receta BIO qe do jua beje barkun fiber, ruajeni

Published

on

Ne jo gjthmone zgjedhim menyren e duhur per te hequr kilogramet e tepert.

Menyra me e mire per te patur trupin qe deshironi,por jo vetem eshte nje regjim ushqimor i pasur ne proteina, vitamina, karbohidrate dhe acide yndyrore te shendetshme Omega 3, shoqeruar edhe me aktivitet fizik te vazhdueshem.

Po ashtu ne mbajtjen e nje peshe te qendrueshme ndikon eshte mirefunksionimi i sistemit tretes.
Ky i fundit balancon nivelin e elektroliteve ne trup, perthith te gjithe ushqyesit e nevojshem qe i duhen trupit dhe eleminon toksinat e ndryshme nga organizmi.

Ne kete artikull do te lexoni nje recete te thjeshte per te çtoksikuar sistemin tretes dhe shkrire dhjamin e tepert te barkut.

Perberesit qe ju nevojiten per kete recete jane:

  • 1 molle jeshile

-lengu i 1 portokalli te shtrydhur

-1 kastravec i vogel

  • 1 fete ananas

-2 luge çaji xheli Aloe Vera

-gjysme gote uje

Ne nje blender shtoni ananasin, dy luge gjelle uje, mollen jeshile dhe kastravecin. Kete perzierje bashkojeni me xhelin e Aloe Veras dhe lengun e portokallit.

Perzierjen e perftuar ruajeni ne frigorifer dhe konsumoheni çdo mengjes esell per nje periudhe 2-javore.Rezultetet jane shume efektive dhe do t’ju suprizojne.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport