Connect with us

E pergjithshme

Peneli nuk eshte aq i veshtire/ Keto jane 4 sekretet e mia qe e bej penelin si profesioniste

Published

on

Jo shume vajza per fat te keq kane aftesi te bejne grim sepse mund te themi qe grimi eshte art. Askush nuk e ka mundesine te kete nje grimiere 24 ore per çdo rast qofte i planifikuar apo jo por problemi qendron qe disa gjera baze te gjitha duhet t’i dine…

Pjesa e make up-it qe me se shumti vajzat hasin veshtiresi eshte pikerisht peneli. Duhet ta besh ne menyre perfekte njesoj tek te dy syte dhe aq te holle sa duhet.

Me praktike dhe me disa truke te vogla ,sado e veshire te duket, çdo vajze do te arrije te beje tualetin perfekt te syve. Me poshte keni disa keshilla qe do t’ju vijne ne ndihme.

Te besh grim eshte art, por per fat te keq kete aftesi, jo shume vajza e kane.

Nuk ka asnje gje deri ne kete pike, por problemi qendron qe disa gjera baze te gjitha duhet t’i dine, pasi askush nuk e ka mundesine te kete nje grimiere 24 ore per çdo rast qofte i planifikuar apo jo.

Peneli eshte pikerisht pjesa e make up-it qe me se shumti vajzat hasin veshtiresi. Duhet ta besh te holle aq sa duhet dhe ne menyre perfekte njesoj tek te dy syte.

Sado e veshtire te duket, me praktike dhe me disa truke te vogla çdo vajze do te arrije te beje tualetin perfekt te syve. Keshillat e meposhtme do t’ju vijne ne ndihme.

Ngrohni lapsin

E kishit provuar ndonjehere kete gje? Kjo menyre do e shnderroje lapsin tuaj ne nje penel te vertete. Peneli do te ngjaje me bukur dhe ngjyra do te jete me intensive..

Ktheni qerpiket

Ktheni qerpiket,perpara se te beni cdo veprim. Kjo eshte gjeja e pare qe duhet te beni para se te filloni te lyeni syte.

Pak ndihme

Kjo ngjitese do t’ju ndihmoje te beni penelin perfekt nese ende nuk j’a keni marr doren.

Laps i bardhe

Nese lyeni me ngjyre me te lehte poshte syve tuaj ose me nje laps ngjyre te bardhe, grimi do te ngjaje me bukur. Syte do te “hapen” dhe pamja juaj do te jete e mrekullueshme krahasuar me pamjen qe keni pasur dikur.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport