Connect with us

Lajme

Per 1 muaj diete humbni 6 KG dhjam/ Kjo eshte dieta qe ma beri trupin fiber, ruajeni

Published

on

Me dieten braziliane ju mund te humbisni deri ne 6 kg ne vetem 3-4 jave. Kjo diete ekziston ne dy versione ate normal dhe te shpejte. Dieta e shpejte eshte shume e varfer me element ushqyes dhe nuk eshte shume e rekomandueshme. Ne kete artikull do j’u tregojme versionin normal ku perberesit me se shumti jane perime dhe fruta. Mund te arrini qellimin e kerkuar me pak durim dhe perkushtim.

E hene

Mengjes: 1 portokall, 1 banane dhe 1 gote leng frutash (leng portokalli)

Vakti para drekes: 1 fete buke e thekur dhe 1 gote leng frutash (leng portokalli)

Dreka: 100 gr peshk, 100 gr sallate me perime te fresketa.

Darka: E njejte si dreka

Perpara se te flini: 1 gote leng frutash (leng portokalli), 1 cope e vogel buke e thekur

E marte

Mengjes: 1 veze e zier, 1 gote leng frutash (leng molle)

Vakti para drekes: 1 fete buke e thekur, 1 gote leng frutash (leng molle)

Dreka: 100 grame mish, 2 patate te ziera, 4 gjethe sallate jeshile

Darka: 200 gr peshk, 1 veze e zier, sallate jeshile, bizele

Perpara se te flini: 1 fete buke te thekur, 1 gote leng frutash (leng molle)

E merkure

Mengjes: 1 gote qumesht, 1 fete buke

Vakti para drekes: 100 gr djathe

Dreke: 100 gr oriz, 150 gram sallate ( e bardhe, jeshile ose e kuqe, sipas deshires), 1 luge leng limoni

Darka: 100 gr mish, 1 molle, 4 fleta sallate jeshile

Perpara se te flini: 1 gote leng frutash(leng molle) , 1 fete buke e thekur

E enjte

Mengjes: 1 gote leng frutash (leng ananasi) , 60 gr ananas

Vakti para drekes: 1 gote leng frutash(leng ananasi) , 1 fete buke e thekur

Dreka: 100 gr mish viçi i gatuar ne avull, 1 cope djathe dhe 1 portokall

Darka: 2 patate te ziera, 150 gram sallate me karrota me pak vaj

Perpara se te flini: 1 gote leng frutash (leng ananasi), 1 fete buke te thekur

E premte

Mengjes: 1 gote leng frutash (leng molle), 1 fete buke te thekur

Vakti para dreke: 1 molle, 1 portokall

Dreka: 150 gr peshk, 2 karota te ziera

Darka: 1 pjate supe, nje cope e vogel buke

Perpara se te flini: 1 gote leng frutash (leng portokalli), 1 fete buke e thekur

E shtune

Mengjesi: 1 gote leng frutash (leng molle), 1 fete buke te thekur

Vakti para drekes: 150 gr sallate me rrepa te ziera me pak vaj

Dreka: 1 pjate supe, 1 cope e vogel buke

Darka: 100 gr kerpudha te skuqura, 100 gr sallate perimesh

Perpara se te flini: 1 gote leng frutash (leng molle), 2 biskota

E diel

Mengjesi: 1 banane, 1 bistak rrush

Vakti para drekes: 1 gote leng frutash (leng karotash), 1 fete buke e thekur

Dreka: 100 gr mish, 100 gr sallate jeshile me pak qepe dhe leng limoni

Darka: 1 pjate me supe, 4 gjethe sallate jeshile

Perpara se te flini: 1 gote leng frutash ( leng molle), 2 fiq te thate

Mund ta ndiqni kete menyre ushqyeri 3-4 jave por jo me shume. Trupi mund te marre sasine e duhur te vitaminave dhe mineraleve pasi dieta eshte e pasur me perime e fruta.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport