Connect with us

Lajme

Per floket e demtuar dhe te dekoloruar ka 1 zgjidhje/ Keto jane 3 gjera natyrale qe duhet ti beni menjehere

Published

on

Ne kete artikull do te lexoni disa sekrete se si te shpetoni nga floket e demtuar dhe te holle.Eshte shume e rendesishme qe per te eleminuar kete problem duhet te perdorni produktet e duhura.

Nese doni qe te keni floke voluminoz keshillohet qe te konsultoheni me nje dermatologe sepse ajo do ju tregoj se cilin balsam apo shampoo duhet te perdorni.

Stiloji me zgjuarsi

Mos krijoni asnjehere volum ne maje kur i stiloni sepse floket do duken me te rralle.

Produktet qe duhen perdorur per floke te holle jane te forte pasi ndihmojne qe fija e flokut te forcohet por ka edhe disa raste qe mund t’i beje me delikat ose t’i demtoje.

Gjej modelin e duhur

E keni gabim nese mendoni se kur keni floke te rralle duhet t’i mbani te shkurter. Nuk duhet t’i prisni as shume te shkurtra dhe as qe t’i mbani deri ne fund te kurrizit.

Shmang perdorimin e pajisjeve te nxehta

Qendo larg pajisjeve te nxehta nese ke floke te holle dhe te dobet. Kapi me krafica nje nate me pare nese do qe te krijosh valezime sepse rezultati do jete i njejte.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport