Connect with us

E pergjithshme

Perzjeni keta perberes me njeri tjetrin dhe krijoni KREMIN BIO qe fshin rrudhat dhe rinon lekuren me 5 vite

Published

on

Dehidratimi është një nga shkaqet kryesore të shfaqjes së rrudhave

Ndërsa plakemi, lëkura jonë humbet kolagjenin, i cili është përgjegjës për elasticitetin e lëkurës. Me humbjen e kësaj proteine, rrudhat fillojnë të shfaqen në fytyrën tonë..

Shumë përfaqësuese të gjinisë më të bukur lënë mënjanë një pasuri të vogël për produkte të ndryshme kundër plakjes, por në të vërtetë nuk ka nevojë për këtë, sepse tashmë keni gjithçka që është e nevojshme që lëkura juaj të mbetet e shëndetshme dhe vitale në shtëpi, transmeton Telegrafi.

Sigurisht, gjurmët e plakjes nuk mund të hiqen plotësisht nga fytyra dhe as nuk duhet të përpiqemi për të. Shijoni moshën tuaj dhe jini të vetëdijshëm se rrudhat janë një fenomen krejtësisht normal dhe natyral.

Megjithatë, nëse e dini se dukshmëria e tyre më e ulët do t’ju rrisë vetëbesimin dhe do t’ju bëjë të ndiheni më mirë dhe me humor më të mirë, mund të provoni këtë metodë për t’i lehtësuar ato.

Përbërësit:

– një lugë mjaltë

– një lugë vazelinë

– dy pika jod

– një lugë vaj ricini.

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit në një enë të vogël qelqi dhe përziejini me një lugë druri.

Ky krem mund të qëndrojë në një vend të freskët për rreth një muaj, pas të cilit afat nuk rekomandohet përdorimi i tij.

Është e detyrueshme të lyeni fytyrën çdo natë. Fytyra juaj do të jetë e hidratuar dhe elastike dhe rrudhat do të zhduken ngadalë.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport