Connect with us

Jete

Po i hiqni vetullat gabim/ Keto jane 8 te fshehta qe asnje estetiste nuk jua thote

Published

on

Ne jemi gjithmone ne kerkim te menyrave te reja per te rregulluar vetullat tona. Ndaj nese doni qe te keni vetulla perfekte ne ju keshillojme qe te ndiqni keshillat e meposhte:

Mos i lini vetullat te papastruara.

Rekomandohet qe qimet qe dalin poshte harkut te vetulles te hiqen nje apo dy here ne jave sepse ato prishin tiparet e fytyres tuaj.

Vetulla shume te holla te cepat.

Vetullat shume te holla te cepat shtojne vitet e moshes dhe krijojne nje imazh jo natyral.

Hiqni ose çngjyrosni vetem qimet e padeshiruara.

Perpiquni qe t’i dendesoni vetullat nese i keni te holla. Gjithashu ju mund te perdorni nje laps vetullash me te njejten ngjyre si vetulla juaj.

Heqja e shume qimeve poshte harkut.

Mos e theksoni shume harkun e vetullave. Ne menyre qe te krijohet nje trekendesh ose hark, forma me e mire eshte ajo e ulet ne cepat e brendshem dhe afer hundes, me e gjate ne majen e harkut dhe me e holle ne cepa.

Heqja e shume qimeve midis vetullave.

Per kete ju duhet vetem nje laps te cilin mbajeni drejt lart te hunda. Kjo eshte shenja nga e cila fillon vetulla juaj. Ne vazhdim, levizeni lapsin drejt cepit te brendshem te syrit, duke e mbajtur cepin tjeter te lapsit ne fillim te vrimes se hundes. Aty duhet te mbaroje vetulla.

Heqja e shume qimeve brenda tufes se vetullave.

Ju do te krijoni hapesira nese do te hiqni qime nga brenda tufes se vetullave. Ne ane te nje gershere te vogel ju mund te prisni qimet e parregullta.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport