Connect with us

Jete

Po na turperojne me shoqet/ Keto jane 7 gabimet me veshjet qe nuk duhet ti beni kurre

Published

on

Femrat bejne gabime ne veshje te cilat pengojne qe te duken me stil.Por ju mund te mbuloni dhe ato gjerat me te vogla nese zgjidhni veshjen e duhur.

Ne kete artikull do te lexoni disa keshilla te cilat ju ndihmojne te dukeni bukur vetem duke zgjedhur veshjet e duhura.

1. Kuadratet e medha.

Figura juaj mund te prishet nga veshjet qe kane modele me kuadrata. Ato japin idene se jeni pak me e gjere ne pjesen e vitheve edhe pse duken moderne. Zgjidhni nje veshje me ngjyra te thjeshta ose me modele neutrale ne vend te kesaj.

2. Modele Horizontale

Veshjet me modelet horizontale jane idene se keni nje figure me te gjere se ne realitet. Zgjidhni veshjet me shirita vertikale sepse do te dukeni me te holla dhe me te gjata.

3. Me shume dekorim seç duhet.

Do te dukeni me elegante nese vishni rroba qe kane me pak dekorime.

4. Stampime te medha me elemente horizontale.

Sandalet me lidhese te gjata ju bejne te dukeni me te shkurtra ndersa stampimet e medha ju bejne te dukeni me te gjera dhe me te mbushura. Ju do te dukeni me te gjata me nje prerje te mprehte dhe me nje fund te hapur ne fund. Sandalet zgjidhni afersisht ne ngjyren e lekures tuaj dhe sigurohuni qe te zgjidhni veshje njengjyreshe.

5. Nje dekolte e mbyllur.

Ju do te dukeni me te mbushura sesa jeni ne te vertete me nje dekolte te mbyllur ne nje fustan. Do te dukeni me elegante nese vishni fustane me prerje V dhe te hapura.

6.Vija te gjera horizontale.

Vijat horizontale te gjera dhe te dukshme jane e vetmja gje me e keqe se vizat horizontale ne veshje. Do te nxirrni me ne pah format tuaja dhe do te dukeni me e holle me nje fustan njengjyresh me nje stampim te vogel dhe me nje rrip te zi ne bel.

7. Ngjyra te hapura.

Nje dizanj i gabuar mund te shkaterroje cdo gje edhe pse eshte e vertete qe e zeza te tregon me te holle. Edhe pantallonat e gjera qe japin idene e nje fustani te tregojne me te shendoshe.

Bonus: Xhinset perfekte

Duhet te ndiqni keto keshilla per te zgjedhur pantallonat perfekte:

1-Per cdo lloj trupi ka nje prerje perfekte.

2. Merr nje numer me te vogel se ato qe provoni ne dyqan dhe qe ju duken te rehatshme. Ndryshe do ju hapen dhe do ju shkaterrojne veshjen.

3. Ngjyrat e erreta japin me shume opsione kombinimi dhe duken gjithmone me te sofistikuara.

4. Edhe nese dyqani eshte kualitet i larte, kontrolloni gjithmone.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport