Connect with us

Jete

Qimet e fytyren duhet ti hiqni qafe njehere e mire/ Keto jane 2 receta BIO qe heqin qimet dhe pushin

Published

on

Depilimi eshte nje proces sa bezdises po aq edhe i dhimbshem. Qimet dalin ne cdo kohe dhe vend e pa vend. Per te eleminuar qimet ekzistojne shume metoda por me te mirat jane ato natyralet.

Edhe pushi i fytyres disa femrave u shnderrohet ne qime pasi ato trashen dhe erresohen.

Per te hequr qimet ne pjesen e buzes se siperme ju duhet te pergatisni nje nga recetat e meposhtme ne vend te piskatores.

2 maska natyrale per te eleminuar pergjithmone qimet jane:

1 .½ luge çaji vaj kokosit

Tre luge miell

uje

Udhezime:

Aplikoni vajin e koksit ne lekuren e mbuluar me qime. Me pasten e perftuar nga mielli me ujin mbulojeni ate dhe lereni per 15 minuta. Me pas hiqni nga lekura dhe e shpelani me uje. Aplikoni nje krem hidratues ne lekuren tuaj pas perdorimit te kesaj maske.

Maska nr 2

2. ½ luge çaji bollgur

6-8 pika leng limoni

Nje luge gjelle mjalte

Udhezime:

Si fillim grini bllogurin dhe perziejeni derisa sa te formohet nje paste me lengun e limonit dhe mjaltin. Perzierjen aplikojeni ne fytyre dhe lereni te qendroj per 20 minuta. Per rezultate me te mira perseriteni kete procedure deri ne tre here ne jave.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport